Sanal 7.1 Kulaklık veya Gerçek 7.1 Kulaklık Tercihi

gokay1810

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, günümün ortalama 8 saatini FPS oyunlarını oynayarak geçiriyorum. Bu sebeple bir kulaklığa ihtiyacım var. Sanal ve Gerçek 7.1 kulaklıklar arasındaki farkı ve model önerilerinizi bekliyorum. Bütçem 1000 TL ve gözüme çarpan bazı modelleri aşağıda sıraladım.

• Asus Strix 7.1 DSP
  • Sennheiser G4ME ZERO
  • Asus ROG Strix Fusion 500
  • Kingston Hyperx Revolver S
  • Razer Tiamat V2
  • Kingston Hyperx Cloud 2
  • Logitech G933

Bu kulaklıkları deneyimleyenlerin görüşleri benim için çok önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kusura bakmayın ama çok abartmışsınız, neymiş en az GSX 1000'miş neye dayanarak söylüyorsunuz bunu, Game Zero 50 Ω , onboard ses kartı tarafından rahatlıkla beslenebilecek bir kulaklık. Orada yanlışınız var ama öneri konusunda katılıyorum Game Zero aralarından en kaliteli deneyimi sunacak kulaklık. Eğer ses kartı istiyorsanız da Asus Xonar DGX gibi modeller fazlasıyla işinizi görür.

Not: G4me Zero, eski versiyonu Game Zero yeni versiyonu.
Cloud 2'yi zaten hemen eliyorum. Tiamat V2 ve Game Zero alınabilir bence o liste arasında. Sennheiser Game Zero kullanıyorum yanında GSX amfisi ile birlikte. Mükemmel ses kasılıyor diyebilirim, Sennheiser bir başka emin olabilirsin. Şöyle düşün Sennheiser'ın tek işi kaliteli ses veren kulaklık üretmek. Adamların tek işi bu bunun üzerine yoğunlaşmışlar.. Ses kartın yoksa veya anakartın çok iyi değilse GSP 350 modeline yönelebilirsin.
Şuan indirimde kaçırmamanı tavsiye ederim.
Sennheiser GSP 350 7.1 Ses Kartlı Oyuncu Kulaklığı + GameEkstra Kulaklık Standı | Sennheiser | Surround Gamer Kulaklıklar Sennheiser GSP 350 7.1 Ses Kartlı Oyuncu Kulaklığı Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Hocam geç cevap veriyorum kusura bakmayın.Galiba kararımı verdim Sennheiser G4me Zero alıcam bende fakat ses kartı almama gerek var mı bilemiyorum.Anakartım Asus B150M Pro Gaming içince Supreme FX ses kartı varmış internette öyle okudum.Bu kart yeterli midir yoksa ekstra ses kartı almama gerek var mı? Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Anakarta gömülü olan bir ses kartından fazla bir beklentin olmasın Game Zero alabilecek bir bütçen varsa eğer ona yakışacak bir ses kartıda alman şart iyi bir performans istiyorsan. Ama yok ona o kadar para veremem diyorsan da Cloud 2 geriye kalan paran cebinde kalsın yada arkadaşın önermiş olduğu kulaklıkta güzel.
Cloud 2'yi zaten hemen eliyorum. Tiamat V2 ve Game Zero alınabilir bence o liste arasında. Sennheiser Game Zero kullanıyorum yanında GSX amfisi ile birlikte. Mükemmel ses kasılıyor diyebilirim, Sennheiser bir başka emin olabilirsin. Şöyle düşün Sennheiser'ın tek işi kaliteli ses veren kulaklık üretmek. Adamların tek işi bu bunun üzerine yoğunlaşmışlar.. Ses kartın yoksa veya anakartın çok iyi değilse GSP 350 modeline yönelebilirsin.
Şuan indirimde kaçırmamanı tavsiye ederim.
Sennheiser GSP 350 7.1 Ses Kartlı Oyuncu Kulaklığı + GameEkstra Kulaklık Standı | Sennheiser | Surround Gamer Kulaklıklar Sennheiser GSP 350 7.1 Ses Kartlı Oyuncu Kulaklığı Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Yorumunuz için teşekkürler.Sormak istediğim bir soru olacak.Ses kartlarındaki önemli nokta nedir yani neye dikkat edilerek alınmalıdır? Verdiğin sesin netliğine mi vs. bu konuda bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.

Hocam geç cevap veriyorum kusura bakmayın.Galiba kararımı verdim Sennheiser G4me Zero alıcam bende fakat ses kartı almama gerek var mı bilemiyorum.Anakartım Asus B150M Pro Gaming içince Supreme FX ses kartı varmış internette öyle okudum.Bu kart yeterli midir yoksa ekstra ses kartı almama gerek var mı? Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Yeterli değil. Sennheiser diğer ses kartları ile pek iyi çalışmıyor. En az GSX 1000 alman gerekiyor benim gibi.
Bu arada Cloud 2 alınmaz artık. Bana sorarsan GSP 350 al. Game Zero ile GSX 2.000 TL kadar tutuyor. Gereksiz olduğunu söyleyebilirim. GSP 350 ile arasında bir fark olmayacak.

Kusura bakmayın ama çok abartmışsınız, neymiş en az GSX 1000'miş neye dayanarak söylüyorsunuz bunu, Game Zero 50 Ω , onboard ses kartı tarafından rahatlıkla beslenebilecek bir kulaklık. Orada yanlışınız var ama öneri konusunda katılıyorum Game Zero aralarından en kaliteli deneyimi sunacak kulaklık. Eğer ses kartı istiyorsanız da Asus Xonar DGX gibi modeller fazlasıyla işinizi görür.

Not: G4me Zero, eski versiyonu Game Zero yeni versiyonu.

Çözüm
Yorumlarınız için teşekkürler.Ben de şimdilik sadece Sennheiser Game Zero almayı düşünüyorum.Eğer performansı yeterli gelmezse ileri bir tarihte ses kartı satın alırım.Bir de eskiyle yeni sürümü arasında çok fark yok diye okudum bildiğiniz farklılıklarını yazarsanız sevinirim.
Arkadaşlar bir kulaklık daha keşfettim SteelSeries Arctis Pro RGB adında biraz araştırdım ama internette çok bişey bulamadım.Var mıdır bilgisi olan?Yardım ederseniz sevinirim.Sizce Sennheiser Game Zero mu yoksa SteelSeries Arctis PRO mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı