Sanal arkadaşlarımı ders çalışmak için bırakmalı mıyım?

İradenizi kontrol etmeyi bilmiyorsanız: Oyun oynamayı veya arkadaşlarınızla (sanal ya da reel) konuşmayı bırakmanın bir manası olmaz çünkü kafanızı meşgul edecek başka şeyler bulursunuz. Önemli olan iradenizi kontrol etmek ve çalıştığınız dersin "şu dersi geçeyim de not alayım" veya " şu okulu bitireyim de istediğim hayatı yaşayayım" gibi saçma amaçlara yönelik değil, size ne katabileceği veya ondan öğrenebileceklerinizin bir zorunluluk dışında kişisel katkı sağladığını bilerek çalışmak.

Hocam böyle nasıl düşünülebilir, ben ileride istediğim meslekte öğrendiğim hiçbir şeyi kullanmayacağım muhtemelen ve bu düşünce beni bunların bana bir şey katacağı düşüncesinden uzaklaştırıyor hep. Çünkü matematkte toplama çıkarma bölme çarpma dışında ne kullandık ki şimdiye kadar. Permütsyon kombinasyon belki de.

Hocam böyle nasıl düşünülebilir, ben ileride istediğim meslekte öğrendiğim hiçbir şeyi kullanmayacağım muhtemelen ve bu düşünce beni bunların bana bir şey katacağı düşüncesinden uzaklaştırıyor hep. Çünkü matematkte toplama çıkarma bölme çarpma dışında ne kullandık ki şimdiye kadar. Permütsyon kombinasyon belki de.

Hocam kara harp okulunda okumayı düşünüyorum. Bunun için çok çalışmam gerek.

Seneye 10. Sınıf olacağım 9dan hiçbir şey anlamadım. Bu yaz tatilinde hepsini öğrenmem gerek.
2 aylık yaz tatiliniz var, kesinlikle yetişir. Her ders için defter alın ve önemli yerleri not alın. Kendinize günlük program yapın, 10. sınıfta da önemli yerleri not alın ve bu notları sakın atmayın. 12. sınıfta işinize yarayacak.

2 aylık yaz tatiliniz var, kesinlikle yetişir. Her ders için defter alın ve önemli yerleri not alın. Kendinize günlük program yapın, 10. sınıfta da önemli yerleri not alın ve bu notları sakın atmayın. 12. sınıfta işinize yarayacak.

Tüm derslerden konu anlatımlı kitap almak istiyorum. İşe yarar mı?

Tüm derslerden konu anlatımlı kitap almak istiyorum. İşe yarar mı?
Kendi ders kitaplarınız, Eba ve YouTube yeterli olacaktır bence. Ders kitabınızda her sayfayı dikkatlice okuyun ve önemli yerleri fosforlu kalem ile çizin.

Konularınız bitince 9. sınıf genel denemesi çözün, yanlış yaptığınız konulardan soru çözün.

Kendi ders kitaplarınız, EBA ve YouTube yeterli olacaktır bence. Ders kitabınızda her sayfayı dikkatlice okuyun ve önemli yerleri fosforlu kalem ile çizin.

Konularınız bitince 9. sınıf genel denemesi çözün, yanlış yaptığınız konulardan soru çözün.

Çok teşekkür ederim.

Kullanmayacağımdan kastınız nedir? Pragmatist olarak kullanmak ise zaten size artı katan ve o konuyu en iyi yapmanıza sebep olan her şey size pragmatist olarak da katkı sağlar mesela matematikte öğrendiğiniz fonksiyon ve denklemler ile değişkenleri değiştirerek istediğiniz herhangi bir konu (kar-zarar, makinelerin ömrü...) hakkında doğrusal bir ilişki kurabilirsiniz, kimya bilginiz ile aldığınız ürünler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, fizik ile evdeki elektrik sorunlarını giderebilir veya müdahale edebilirsiniz, biyoloji ile vücudunuzu ve canlıları tanıyabilirsiniz gibi bir sürü yerde pragmatist olarak kullanabilirsiniz ki yüksek öğrenimde çok daha fazlasını öğrenir ve tanırsınız ama pragmatist yanından ziyade kişisel gelişim ve kültürel yetkinlik olarak size katacakları zihniyeti ile öğrenme çabanız olursa pragmatist kısmı zaten uzantı olacaktır yani kısaca Maslow'un piramidinde 3.katta takılı kalmak yerine 1.katın keyfini çıkarabilirsiniz. :)

Selamlar. Bu sene canlı derslerden hiçbir şey anlamadım ve bu dersleri tatilde en baştan öğrenmem gerekiyor. Gerçek hayatta hiç arkadaşım yok. Sadece sanaldan 2-3 arkadaşım var. Ders çalışmama engel olan 2 şey ise arkadaşlarım ve oyun. Onları bırakmalı mıyım?
Onları derslerinizden haberdar edebilirsiniz bırakmak yerine.
Arkadaşlarınız ders çalışmak zorunda olduğunuzu bilirseler belki bırakmanıza gerek kalmaz.
Haberdar ettikten sonra onlarla sürekli mesajlaşmanıza gerek kalmaz derslerinizi halledersiniz.

Geri
Yukarı