Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tavsiyesi

OmerBerk

Hectopat
Daha fazla  
Sanal gerçeklik gözlüğü almaya karar verdim. Oyun ve experience gibi olaylar için istiyorum. Gözlük kullanıyorum. Bütçe çok önemli değil çünkü gerçekten üst düzey bir model alıp en üst seviye tatmin almak istiyorum. Duyduğum kadarı ile her gözlüğün kendine ayrı mağaza ve özel içerikleri varmış, doğru bilgi mi, emin değilim. Dediğim gibi üst bir model almak istiyorum ancak hiçbir bilgim yok; özel içerik, daha rahat kullanım ve sensör gibi konular anlamında. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Oqulus Quest 2 alabilirsiniz, şu an piyasadaki en iyilerden.
Eğer bütçeniz çok yüksekse kesinlikle bunu öneririm:

Son düzenleme:
Oqulus Quest 2 alabilirsiniz, şu an piyasadaki en iyilerden.
Eğer bütçeniz çok yüksekse kesinlikle bunu öneririm:
Peki Valve şuan piyasadaki en üst model mi? Malum dediğiniz gibi fiyatı tepe seviye ancak bazen ithal ürünlerde ürün tepe model olmasa bile fiyatı çok pahalı olabiliyor, ondan sordum? Ayriyeten Oculus Quest 2 Valve Index e nazaran ne gibi eksilere sahip, bilginiz var mı acaba?

Quest 2'nin kendi mağazası var, oradan kendi hafızasına oyun indirip oynayabilirsin. İstersen bilgisayara kablosuz ve kablolu olarak bağlanabiliyor. Öbür bütün gözlükleri bilgisayara kablo ile bağlamak zorundasın. Eğer güçlü bir bilgisayarın varsa Valve Index'i kesinlikle öneririm.

Quest 2'nin kendi mağazası var, oradan kendi hafızasına oyun indirip oynayabilirsin. İstersen bilgisayara kablosuz ve kablolu olarak bağlanabiliyor. Öbür bütün gözlükleri bilgisayara kablo ile bağlamak zorundasın. Eğer güçlü bir bilgisayarın varsa Valve Index'i kesinlikle öneririm.
Diğer HTC, VALVE gibi gözlüklerin Oculus gibi exclusive mağazası yok galiba? Yani valve ürünleri zaten steamde, htc direk steam yada başka ortak mağazalara bağlanıyor, oculus gibi ancak oculus ayriyeten kendine özel mağazayada sahip galiba, doğru mu anladım?

Diğer HTC, VALVE gibi gözlüklerin Oculus gibi exclusive mağazası yok galiba? Yani valve ürünleri zaten steamde, htc direk steam yada başka ortak mağazalara bağlanıyor, oculus gibi ancak oculus ayriyeten kendine özel mağazayada sahip galiba, doğru mu anladım?
Oculus'un kendisi tam olarak bir gözlük değil. Bilgisayar gibi bir alet, kendi başına çalışabiliyor. Kendi menüsü, mağazası, sosyal bölümü gibi yerleri var. Öbürleri ise sadece bir gözlük, bilgisayardaki görüntüyü önüne getiriyor.

Aklımda Oculus Quets 2 ve Valve Index vardı, galiba Oculus Quest 2 alacağım. Oculus Store da harika VR Experience içerikleri beni içine çekti ki bunlar Valve Index te maalesef yok. Doğru mu düşünüyorum bilmiyorum ancak içerik benim için önemli. Valve her ne kadar en iyisi gibi gözüksede içeriği sadece Steam ile sınırlı ve Oculus zaten halihazırda Steam içeriklerine PC ile bağlanabiliyor. O yüzden exclusive içerik önemli diyip Oculus u seçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı