Sanal gerçeklik gözlüklerinde lense baktığımız anlaşılıyor mu?

L0rdPhant0m

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Yakında VR gözlük almayı düşünüyorum. Aklıma şöyle bir şey takıldı. Acaba VR gözlük kullanırken cidden oyun içindeymiş gibi mi oluyoruz yoksa lense baktığımız anlaşılıyor mu?

Gerçek hayat gibi değil elbette. Daha o seviyeye gelmek için daha çok yol var. Haptic feedback tarzı teknolojiler tüm cihaza entegre edilmediği sürece o iş zor. Video izliyormuşsunuz gibi de gelmiyor ama. Kendinizi kaptırırsanız farkı anlamazsınız.

Yakında VR gözlük almayı düşünüyorum. Aklıma şöyle bir şey takıldı. Acaba VR gözlük kullanırken cidden oyun içindeymiş gibi mi oluyoruz yoksa lense baktığımız anlaşılıyor mu?

Half-Life Alyx deneme şansım olmuştu, tabii ki gerçek gibi değil. Ama o kadar eğlenceliki, cama falan resim çiziyorum, fizikler çok iyi, her şey ile etkileşime geçebiliyorum. Ben unutuyordum VR oynadığımı.

Kendinizi kaptırdığınız zaman sanki oyunun içerisindeki kişi sizsiniz gibi hissediyorsunuz. Quest 2 gözlüğüm ile boks oyunları oynuyorum ya da fitness genellikle. Boks oyunu oynarken oyuna kendimi çok kaptırıp üstümdeki ampule vurduğum olmuştu 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı