Sanal gerçeklik gözlüklerinden hangi vergiler alınır?

ToprakYilmaz

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi sanal gerçeklik gözlüğü alacağım amazon.com'dan. Biliyorum vergiler dahil fiyatıyla ödüyoruz eğer satıcı amazonsa. Ama yine de merak ettim sanal gerçeklik gözlüklerinden hangi vergiler alınır? Gümrük payından başka ne alıyorlar?
@MuX Kral biliyorsan yazar mısın?

Son düzenleme:
Kargo + TRT payı + Gümrük vergisi + Gümrüğün içinde mi dışında mı bilmiyorum ama ek olarak KDV + TL olarak alırsan döviz değişimi ücreti alıyor amazon. USD olarak alırsan daha az para ödersin.

Kargo + TRT payı + Gümrük vergisi + Gümrüğün içinde mi dışında mı bilmiyorum ama ek olarak KDV + TL olarak alırsan döviz değişimi ücreti alıyor amazon. USD olarak alırsan daha az para ödersin.
2 hafta öncesinde kargo ve vergiler dahil 100 dolar ek ücret geliyordu toplam 410 küsür bir şey ödüyorduk. Şimdi kargo ve vergi için 150 istiyor. Bunun bir çözümü yok mu? Zaten Türkiye fiyatlarına göre ucuza geliyor ama 400 lira ek biraz aşıyor beni.

2 hafta öncesinde kargo ve vergiler dahil 100 dolar ek ücret geliyordu toplam 410 küsür bir şey ödüyorduk. Şimdi kargo ve vergi için 150 istiyor. Bunun bir çözümü yok mu? Zaten Türkiye fiyatlarına göre ucuza geliyor ama 400 lira ek biraz aşıyor beni.
Evet gerçekten kafayı yiyeceğim. 3500tl idi birkaç hafta önce, şu an baktım 4100tl. 170 dolar kargo ve vergi.

Bunun belli bi zamanları mı var düştüğü vb?

Evet gerçekten kafayı yiyeceğim. 3500tl idi birkaç hafta önce, şu an baktım 4100tl. 170 dolar kargo ve vergi.

Bunun belli bi zamanları mı var düştüğü vb?
Ve şu an stokları da bitti. Resmen delireceğim 400 tl az gelebilir fakat Türkiye şartlarında çok. Ben o 400 liraya kablo alacaktım mesela.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı