Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin Farklılıkları

jasbaby

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler. Bugün sizlerden haftalardır aklıma takılan ve araştırdığım konu hakkında yardım isteyeceğim. İlk olarak aklımda bilgisayar için sanal gerçeklik gözlüğü almak var. Bende Logitech Driving Force GT direksiyon seti var. Forza horizon, ETS 2 ve City Car Driving tarzı oyunlar oynuyorum. Eğer güzel bir sanal gerçeklik gözlüğü alırsam çok güzel olur. Oculus markasının sanal gerçeklik gözlüklerine baktım. Fakat şöyle bir durum var. Oculus Rift ve Go modellerine baktım. Steam de çoğu oyun oculus Rift'i destekliyor ama oculus Go'nun ismi bile geçmiyor. Bunun sebebi nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oculus Go sanırım sadece bir şeyler izlemek için kullanılıyor. Harici bir cihaza gereksinim duymadan kendi başına oynatıyor içerikleri. Oyun için; ikisi arasından diğer modeli almalısınız.

Kullanmadığım için başka bir model öneremeyeceğim ama HTC'nin modeline de bakabilirsiniz. O da oldukça yaygın kullanılıyor.

Oculus Go sanırım sadece bir şeyler izlemek için kullanılıyor. Harici bir cihaza gereksinim duymadan kendi başına oynatıyor içerikleri. Oyun için; ikisi arasından diğer modeli almalısınız.

Kullanmadığım için başka bir model öneremeyeceğim ama HTC'nin modeline de bakabilirsiniz. O da oldukça yaygın kullanılıyor.
Ya işte diğer model dediğiniz yani oculus un rift modeli ile go modeli arasında çok fiyat farkı var. HTC ve oculus rift tarzı sanal gerçeklik gözlükleri zaten çok iyi fakat ücretleri bence bir sanal gerçeklik gözlüğü için çok fazla. Acaba ikinci el almak mantıklı mı ?

İkinci el bulabilirseniz bence alınabilir. Çünkü alıp, birkaç kez kullanıp, sıkılıp satabilir insanlar. Temiz bulabilirseniz, alınabilir.

Ya işte diğer model dediğiniz yani oculus un rift modeli ile go modeli arasında çok fiyat farkı var. HTC ve oculus rift tarzı sanal gerçeklik gözlükleri zaten çok iyi fakat ücretleri bence bir sanal gerçeklik gözlüğü için çok fazla. Acaba ikinci el almak mantıklı mı ?
Ben htc vive’ı sıfır almıştım aldığıma pişman oldum. Gözlük genel anlamda iyi steamda ki hemen hemen tüm içeriği destekliyor. Algılama ve takip konusunda çok iyi. Kullanımı, kurulumu kolay. Fiyat olarak pahalı olması tamamen dövizle alakalı bir durum. Ben 3500₺ verip aldım. Üstüne prizler için dönüştürücü almam gerekti. Şu an ki aklım olsa tercihen prizleri bizimki gibi olan ikinci el alırdım. Sana da bunu tavsiye ederim gerçi şu an ikinci elleride 3500₺ civarındadır. 1 yıl kadar önce 2000-2500₺ ye bile ikinci el bulunabilirdi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı