Sanal makinedeki Kali Linux ağa bağlı olan cihazları listelemiyor

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhabalar. Başlıkta da belirtdiğim gibi netdiscover komutunu yazıp enter'i tuşladığımda modeme bağlı olan cihazları listelemiyor. Sadece 3 kere VMWare listeliyor. Modeme bağlı cihazları listelemiyor.

Kuılandığım program VMWare Workstation 16 Pro

Merhabalar. Başlıkta da belirtdiğim gibi netdiscover komutunu yazıp Enter'i tuşladığımda modeme bağlı olan cihazları listelemiyor. Sadece 3 kere VMware listeliyor. Modeme bağlı cihazları listelemiyor.

Kuılandığım program VMware workstation 16 Pro.

Wi-Fi adaptörün var mı? Ya da hiç bir aracı olmadan bağlanıyorsan ve kurulumda ethernet kablosu için ayar yaptıysan, ayarlardan sanal makinenin bridged yapıp ethernete bağlan. Bende de aynı sorun oluyordu, böyle yapıp düzelttim. Şimdi her işlemi rahatlıkla yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi adaptörün var mı? Ya da hiç bir aracı olmadan bağlanıyorsan ve kurulumda ethernet kablosu için ayar yaptıysan, ayarlardan sanal makinenin bridged yapıp ethernete bağlan. Bende de aynı sorun oluyordu, böyle yapıp düzelttim. Şimdi her işlemi rahatlıkla yapıyorum.
Denedim ama sorunu çözemedim her türlü. Yine de yanıtınız için teşekkür ederim. Deneyeceğim. Bu sanırım Wi-Fi adaptörünün olmamasından kaynaklı.

Denedim ama sorunu çözemedim her türlü. Yine de yanıtınız için teşekkür ederim. Deneyeceğim. Bu sanırım Wi-Fi adaptörünün olmamasından kaynaklı.

Dostum o zaman, ethernet kablosu bağlayıp Kali'yi yeniden yüklemelisin. O zaman ayarlar otomatik yapılır, bu sefer %100 olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı