Sanal Makineye Kali Linux Kurulumu

dandikbirisim

Picopat
Daha fazla  
Soru başlıkta da yazıyor, ama korktuğum sistem özelliklerim. İşlemcim Opteron 3365, ekran kartım onboard ATI Radeon 3000, 8 GB RAM'im var. Bir sitede var olarak belirtildiğini gördüm ama emin olamadım. Üstelik ekran kartı işi nasıl olacak tam bilmiyorum. Ayrıca BIOS menüsünde hangi sekmeden sanallaştırma açılıyor? Teşekkürler.

Sistem özelliklerini dert etmene gerek yok. Çünkü bir sanal makinede çalışacak, sorun çıkarırsa silersin. Ama elde edeceğin tecrübenin tarifi yok.
Ben vbox kullanıyorum. Kurduğunda eğer sanallaştırma açık değilse uyarıyor. O zaman bunu düşünürsün.
Ekran kartı belleği, işlemci, ram gibi şeyler sanal makineyi oluştururken belirliyorsun.

Kurulur kurulmasına çalışırsın da ama seni çok yorar diye düşünüyorum. İşlemciyi bilmiyorum ama iyi bir işlemci değil sanırım.
SSD alıp VM'i ve Kali'yi SSD'ye kurarsan işlemci senin için çok sorun açmaz diye düşünüyorum.
Kalan donanımlar yeterli zaten. Ekran kartını sanal makinede pek kullanamayacağın için sorun olmayacak.

Ekran kartını kendisi hallediyor sanal makine. Sadece verilen VRAM miktarı değişir o kadar.
İnternette en son gördüğümde 256 MB diyordu, yetmeyeceğini düşündüm de.
Kurulur kurulmasına çalışırsın da ama seni çok yorar diye düşünüyorum. İşlemciyi bilmiyorum ama iyi bir işlemci değil sanırım.
SSD alıp VM'i ve Kali'yi SSD'ye kurarsan işlemci senin için çok sorun açmaz diye düşünüyorum.
Kalan donanımlar yeterli zaten. Ekran kartını sanal makinede pek kullanamayacağın için sorun olmayacak.
İşlemcimin 8 çekirdeği var, performansı da önemli tabii ama 4 çekirdeğini versem yeterli olur herhalde.

Wİndows'un kurulu olduğu haricinde Steam kütüphanemin olduğu bir SSD'im daha var ama dediğim gibi Steam kütüphanem olduğu için kullanamam. Onun haricinde 1 TB'lik HDD'im var, onu kullansam nasıl olur?
Kali toolları için yüklüyorsanız başka Linux dağıtımlarını kurulabiliyordu. Hemde çok uğraştırmaz.
Onun için aslında ama tam olarak deneyimlemek istiyorum Kali'yi.

Kali toolları için yüklüyorsanız başka Linux dağıtımlarını kurulabiliyordu. Hemde çok uğraştırmaz.
Evet, daha hafif bir Debian tabanlı sistem kurup üzerine "Katoolin" adlı paketi kurarsanız kali toolarını elde edebilirsiniz.
İnternette en son gördüğümde 256 MB diyordu, yetmeyeceğini düşündüm de.

İşlemcimin 8 çekirdeği var, performansı da önemli tabii ama 4 çekirdeğini versem yeterli olur herhalde.

Wİndows'un kurulu olduğu haricinde Steam kütüphanemin olduğu bir SSD'im daha var ama dediğim gibi Steam kütüphanem olduğu için kullanamam. Onun haricinde 1 TB'lik HDD'im var, onu kullansam nasıl olur?

Onun için aslında ama tam olarak deneyimlemek istiyorum Kali'yi.
İşlemciniz hakkında gerçekten bir bilgim yok, 4 çekirdek yeter mi denemeniz lazım. SSD'ye kurarsanız ama 2 çekirdek bile yeterli olur.
80 GB bir alan yeterli VM+ Kali için.
HDD kaç RPM acaba?

Farklı bir SSD alıp kurdum diyelim, nasıl bilgisayarımı ondan başlatacağım? Her seferinde başlangıç diskini seçmem mi gerekecek?
Bu BIOS ile ayarlayacağınız önceliğe göre değişir. Windows'u en üste alırsanız siz açılışta boot tuşuna basarak boota müdahele etmediğiniz sürece Windows açılacaktır. Kali'yi üste koyarsanız ise Kali açılacak, boot tuşuna basıp özellikle Windows'u seçmediğiniz sürece.

Geri
Yukarı