Çözüldü Sanal Makineye Metin2 kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aliadak

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle kolay gelsin. İyi geceler.
VMware üzerinden sanal makinemi kurdum Windows 7 Pro yükledim ve sorunsuz şekilde çalışıyor. Yapmak istediğin olay ise Metin2 oyununu biliyor musunuz bilmiyorum ama bilmeseniz de yardımcı olabilirsiniz galiba.
Metin2'de örnek: Pazar kurmak istiyorum ve ana makinemde bunu kurunca ana makinemin aktif, sürekli çalışması gerekiyor.
Duyduğuma göre sanal makineden Metin2'yi açıp pazarımı kurarsam bilgisayarı kapatsam bile pazarımın aktif olabileceğini duydum.
Bu konu hakkında bilgi almak istiyorum eğer bilen deneyen tecrübe eden herhangi birileri varsa yardımcı olabilir mi?

1-Sanal makine, ana makinem kapalı olsa da çalışabilir mi yani aktif şekilde devam edebilir mi yaptığı işleme?

2-Metin2(PvP) oynuyorum. Pazar kurunca ana makinemı kapatsam sanal makinem çalışmaya devam edip pazarımı açık bırakır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
VMware üzerinden sanal makinemi kurdum Windows 7 Pro yükledim ve sorunsuz şekilde çalışıyor. Yapmak istediğin olay ise Metin2 oyununu biliyor musunuz bilmiyorum ama bilmeseniz de yardımcı olabilirsiniz galiba.
Metin2'de örnek: Pazar kurmak istiyorum ve ana makinemde bunu kurunca ana makinemin aktif, sürekli çalışması gerekiyor.
Duyduğuma göre sanal makineden Metin2'yi açıp pazarımı kurarsam bilgisayarı kapatsam bile pazarımın aktif olabileceğini duydum.
Bu konu hakkında bilgi almak istiyorum eğer bilen deneyen tecrübe eden herhangi birileri varsa yardımcı olabilir mi?

1-Sanal makine, ana makinem kapalı olsa da çalışabilir mi yani aktif şekilde devam edebilir mi yaptığı işleme?

2-Metin2(PvP) oynuyorum. Pazar kurunca ana makinemı kapatsam sanal makinem çalışmaya devam edip pazarımı açık bırakır mı?

Ana makineyi kapattığın zaman haliyle sanal makinede kapanacaktır. Bilgisayarının 7/24 açık kalması gerekiyor haliyle kapatırsan sanal sistem de kapanır.

Ana makineyi kapattığın zaman haliyle sanal makinede kapanacaktır. Bilgisayarının 7/24 açık kalması gerekiyor haliyle kapatırsan sanal sistem de kapanır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Offline Pazar sistemi olmayan bir pvp mi kaldı yahu ? O nasıl server hocam. Tahminimce Salta*** gibi eski sunuculardır.

1) Sanal makine, ana makinem kapalı olsa da çalışabilir mi yani aktif şekilde devam edebilir mi yaptığı işleme?
Sanal makineler, ana makinenin kaynaklarını kullanır. Siz ana makineyi kapatırsanız tabii ki sanal makine de kapanacaktır.

2) Metin2 (PvP) oynuyorum. Pazar kurunca ana makinemi kapatsam sanal makinem çalışmaya devam edip pazarı mı açık bırakır mı?
Yukarı da sorduğunuz soruyla bu soru aynı soru. Kısaca cevabı, hayır açık kalamaz.

Sanal makine üzerinde Metin2 çalıştırmak çok uğraş verici. Metin2 bilgisayara bağlı bir ekranı (aktif bir ekran kartını) şart koşan bir oyun. Oyunun kullandığı grafik motoru buna göre yazılmış çünkü. Bu sebeple sanal makineye yaptığın uzak masaüstü bağlantısı bir ekran olarak sayılmadığı için çalıştıramazsın da. (Bazı sanal makine yazılımlarının sürümlerinde oluşan bug kaynaklı çalışabiliyor ama istediğin verimi alamıyorsun.)

Bu tip yöntemlere girişene kadar çoklu Metin2 istemcisi açıp oyna, daha iyi.

Pazarı kur internetin fişini çek ya da modem kapat. Çar askıda kalıyor sürekli açık kalıyor. Sen interneti kestikten sonra oyundan atınca interneti bağla farklı hesaptan gir oyuna pazara bak hesap askıda kaldığı için pazar kurulu kalması gerekiyor. Eskiden böyleydi bırakalı çok oluyor. Gerçek oyunda da böyleydi eskiden.

1 2 kişi yapabilmiş bunu ama galiba uygulama satın almışlar. Ben de merak etmiştim. :) Yorumun için teşekkürler.
Offline Pazar sistemi olmayan bir pvp mi kaldı yahu ? O nasıl server hocam. Tahminimce Salta*** gibi eski sunuculardır.
Rinamt2 8 yıldız açık :) Onun için offline pazar sistemi yok :)
Sanal makineler, ana makinenin kaynaklarını kullanır. Siz ana makineyi kapatırsanız tabii ki sanal makine de kapanacaktır.

Yukarı da sorduğunuz soruyla bu soru aynı soru. Kısaca cevabı, hayır açık kalamaz.

Sanal makine üzerinde Metin2 çalıştırmak çok uğraş verici. Metin2 bilgisayara bağlı bir ekranı (aktif bir ekran kartını) şart koşan bir oyun. Oyunun kullandığı grafik motoru buna göre yazılmış çünkü. Bu sebeple sanal makineye yaptığın uzak masaüstü bağlantısı bir ekran olarak sayılmadığı için çalıştıramazsın da. (bazı sanal makine yazılımlarının sürümlerinde oluşan bug kaynaklı çalışabiliyor ama istediğin verimi alamıyorsun.)

Bu tip yöntemlere girişene kadar çoklu Metin2 istemcisi açıp oyna, daha iyi.

Çoklu Metin2 istemcisi bunu bir araştırayım. Metin2'yi çalıştırdım sanal makineda. :) yorumun için teşekkür ederim <3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı