Sanalmarketim kargo Ücreti

Kargo parasını kargoyu getiren adama ödeyeceksin, onlara değil. Ürünün fiyatından kargonun haberi bile olmaya bilir. Adam ürünü getiriyor sen ürünün fiyatını bankadan ödeyebilirsin mağazaya. Ancak kargocu kendi parasında bakar, 10 TL veya 5 TL her ne ise. Yani kargocuların satıcılar ile alakası yok, onlar ayrı iş yapar onlar ayrı anladın mı?

Yani bizim memlekette öyle en azından, burada hiç kargo ile ürün satın almadım.

Kargo parasını kargoyu getiren adama ödeyeceksin, onlara değil. Ürünün fiyatından kargonun haberi bile olmaya bilir. Adam ürünü getiriyor sen ürünün fiyatını bankadan ödeyebilirsin mağazaya. Ancak kargocu kendi parasında bakar, 10 TL veya 5 TL her ne ise. Yani kargocuların satıcılar ile alakası yok, onlar ayrı iş yapar onlar ayrı anladın mı?

Yani bizim memlekette öyle en azından, burada hiç kargo ile ürün satın almadım.

Anladım hocam zaten kapıda ödemeden bahsetmedim. Kargo parasını ürünü satın alırken havale ile ürünü bana sağlayacak firmaya yatırmama gerek var mı diye sordum ama, kargo parasını kuryeye kapıda vereceğime kanaat getirdiğin için teşekkürler. Kilitlenebilir.

Sanalmarketim'den bizzat ürün aldım! Ürünün fiyatını öderken lanet olası kargo ücreti de hesaba eklenir. Hatta bir kargo firması seçersiniz, Aras ya da Yurtiçi kargo. Sonra seçtiğiniz kargo ürünü getirir ve sizden para almaz! Çünkü Sanalmarketim'in bu adamlarla anlaşması vardır ve normalde 10 liraya gelecek kargoyu siz Snaalmarketim'e 5 TL ödeyerek halletmiş olursunuz.

Ancak kargocu kendi parasında bakar, 10 TL veya 5 TL her ne ise. Yani kargocuların satıcılar ile alakası yok, onlar ayrı iş yapar onlar ayrı anladın mı?

Çok alakası var. Büyük firmaların içinde Yurtiçi ve Aras gibi kargo firmalarının kendi şubesi bile vardır. O kadar çok ürün satılıyordur ki, kargo firması bir çalışanına bir masa verip sadece o şirketin gönderilerine ayırır.

Buyrun bu da ekran görüntüsü, daha ne diyeyim artık :)

5rpjb.jpg

Abi bir de mesela alacağım ürün havale ile %7 indirimli 172 lira, ama sepette ödeme seçeneklerinde %7 düşülmemiş 185 olarak duruyor. Şimdi ben havaleli %7 indirimli fiyatını adamların hesabına yatırmam gerekiyor değil mi ? Yani ödeme seçeneği seçmediğim için bu şekilde yalın gözüküyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı