Sanatsal Bir Yeteneğimin Olmaması Beni Üzüyor

Polonyum 210

Decapat
Bu zamana kadar tanıdığım birçok insan birden fazla yeteneğe sahipti. Hatta annem bile sayısal ve sözel alanlarda uzmanlaştığı halde şiir yazıp, şarkı besteleyebiliyor. Hayatım boyunca yeteneklerimi keşfetmeye çalıştım ama sanatsal anlamda yok hiç gibi duruyor. Çünkü, Müzik sınavından 53, Resim hocası tarafından düzgün çizemediğim için azarlanıp 85 alan (Sınıftaki herkes 100 alıyordu.) tek kişi bendim. Hep kalbimde Grafik Tasarımı, Fotoğraf gibi bölümler yatması ve bu bölümlerde başarısız olacağımı öğrenmem daha acı verici bence. Oysaki Manga karakterlerini çizmek için yıllarımı vermiştim. 6 ay uğraşmama rağmen yine karakter anatomisini anlayamadım. Güzel Sanatlarda başarısız olduğumu anlayınca Edebiyata yöneldim. Okulumuzun sitesinde yazarlık yapmaya başladım. Zaman içinde gelişsem de yazılarım hakkında çok fazla olumsuz yorum aldığım için onu da bırakmak zorunda kaldım. Aklımda Youtube kanalı açmak veya blog yazmaya devam etmek var. Edebiyat öğretmenim eğitim veya yetenek olmadan çok fazla değer görmeyeceğimi düşünüyor. Sizce Youtube kanalı açmaktan vazgeçeyim mi? Yoksa risk alıp yazdıklarımla birlikte kendimi rezil mi edeyim?

Not: Özgüvenim yerinde. Okulun Badminton takımına alınmak istendim ve esnekliğim iyi seviyede. Sportif alanda iyiyim. Sanatsal bir yeteneğim olmadığı için yakınıyorum sadece.

Son düzenleme:
Çalmayı öğrenemedim. Flüt çalamadığım için 53 aldım zaten. Sayısal alan okuyup hayatımı hiçbir sanatsal becerim olmadan heba edeceğim. Durum bundan ibaret.

Son düzenleme:
Benim de spor alanında yeteneğim yok. Her beden dersinde koşa koşa giderdim ama olmadı. İzlemekle yetiniyorum ben de. Şimdi farklı alanlar deniyorum. Belki sporu seveceksin önyargılı olma. Keyfini çıkar.😉

Sanat kendini ifade biçimidir. Herkes farklı şekilde ifade edebilir. Danstan tut yazıya kadar her şey olabilir. Belki keşfetmediğin bir yönün vardır. Müzik ve resim dışında da birçok alan var.

Tebrikler milyonlarca insanın arasına sen de dahilsin :) Ne fark eder ki? Hepsi aslında sana bir tecrübe kattı. Aslında seni geliştirdi. Bu illa o alanlarda başarılı olacaksın anlamında değil. Her zaman etrafı dinlemek gerekmiyor. Açmak istiyorsan aç. Blog yazmaya devam etmek istiyorsan et. Hepsi sana bir şeyler katacaktır mutlaka. Denemeden bilemezsin. Kanal açanların ilk videolarına baktığında hepsi kendileriyle dalga geçiyorlar :)

Hocam, bilgisayarlı grafik tasarım çok geniş bir alan. Oradan yürüyebilirsiniz. Bilgisayarın Dali'si olmasanız bile biraz eğitimle ve çalışmayla şimdiki halinizden çok daha iyi olursunuz.

Hocam, bilgisayarlı grafik tasarım çok geniş bir alan. Oradan yürüyebilirsiniz. Bilgisayarın Dali'si olmasanız bile biraz eğitimle ve çalışmayla şimdiki halinizden çok daha iyi olursunuz.
Grafik Tasarım bölümlerinin Resim bölümünden farkı yok neredeyse. Kağıt üzerinde çizdiklerimin aynısını bilgisayar üzerinde çizmeyi denedim. Elma çizerken bile çok zorlanıyorum. Bence birkaç Photoshop özelliği bilmekle sanat olmuyor. Hatta ortaokuldayken beri bununla cebelleştim ve yine bir yere varamadım.

Youtuber olma meselesine gelince, kamera kullanmayı öğrendim fakat video ve fotoğraflarım anlamsız duruyor. Yani bir market broşüründeki ürün fotoğrafları gibi sanatsal değeri olmayan ve ilgi çekmeyen nitelikte. Ayrıca kompozisyonum berbat. Tanıdığım bir fotoğrafçı böyle dedi. Bunun çekeceğim YouTube videolarına olumsuz yansıyacağını düşünüyorum.

Sayısal bir bölüm okuyup bir yazar edası olmadan blog yazmaya devam edeceğim. Liseyi zorla öğrendiğim (B2 seviyesine gelmem 8 yılımı aldı.) İngilizcenin bölümünü okuyarak bitirdim. Sözel alanlarda herhangi bir yeteneğim olmadığı için en fazla Yönetim Bilişim Sistemleri okuyarak bu arayışıma son vermek istiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı