Sanayi nasıl bir yer?

Baguvix61

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Anadolu lisesi 9.sınıf öğrencisiyim. Derslerim kötü ve çalışsam da anlamıyorum. Babam da bana madem anlamıyorsun istemiyorsan okuldan alalım sanayide araba motoru, şansıman falan bakar meslek sahibi olursun dedi. Çırak olacağız gibi, yıpranacağız da. Sizce ne yapayım bile bile lades bu resmen. Anlamadığım için babam 3 sene daha boşuna gitme diyor. Bir yardım edin ne yapsın bu çocuk.

Merhaba, Anadolu lisesi 9.sınıf öğrencisiyim. Derslerim kötü ve çalışsam da anlamıyorum. Babam da bana madem anlamıyorsun istemiyorsan okuldan alalım sanayide araba motoru, şansıman falan bakar meslek sahibi olursun dedi. Çırak olacağız gibi, yıpranacağız da. Sizce ne yapayım bile bile lades bu resmen. Anlamadığım için babam 3 sene daha boşuna gitme diyor. Bir yardım edin ne yapsın bu çocuk.
Adam haklı, 4 seneye usta olup 20 bin liralara kadar para kazabilirisin.
Sal dersleri, gitsin. (!)

Dostum anlamıyorum diye bir şey yok. Affedersin ama it gibi çalışacaksın. Anlamıyorsan daha da çalışacaksın. Sanayiye gidersen şansın yaver gidip kendi yerini açıp büyümezsen güzel bir geleceğin olmaz. Daha yolun başındasın, otur adam akıllı çalış. Aileni sana inanırsa daha da motive olursun.

Hayatın kurtulur. Hem o meslekler yurt dışında da her yerde geçerli, olurda da yurt dışına gidebilirsen işin hazır olur.

Git çalış meslek öğren. Anlamıyorsan vakit kaybetme. Ama anlamıyorum diye birşey de yok aslında. Azimle çalışsan beynin herşeyi anlamaya yeter. Ben derslerime çalışırım iyi bir üniversite kazanırım diyorsan okumaya devam etmeni öneririm. Ama sen pes etmişsen git çalış en iyisi bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı