Sanayide çalışmak mı fabrikada çalışmak mı?

Az kişinin olduğu 1 dükkanda en fazla 6 kişisi olan sanayide çalışmak mı yoksa fabrikada üretim sektöründe kendi halinde çalışmak mı? Nedeniyle birlikte açıklar mısınız?
Çevre çok önemlidir zamanın akışınıda etkiler, iş ortamı temizliği de keza. İş yerinizin yakın olmasına da önem verin iş çıkışı birde yol çekilmiyor tecrübelerimden bilirim. Maaşında tam zamanında yatması, sigorta da, sanırım fabrika bu dediklerimi sağlayabilir.

Az kişinin olduğu 1 dükkanda en fazla 6 kişisi olan sanayide çalışmak mı yoksa fabrikada üretim sektöründe kendi halinde çalışmak mı? Nedeniyle birlikte açıklar mısınız?

Sanayide çok zorlanırsın. Üstüne çok binerler ama tecrübe kazandıkça daha çok getirisi olur işin.

Babam yurtdışı tır şöförü, abim makine mühendisi. Babam yük yüklemeye gittiğinde yurtdışına çelik yelek, bomba gibi şeyleri yükledik. 2 metrelik kolilerde bilmem kaç tonluk yelekler vardı. İçeride çalışanlar gözüküyordu. Herkesin kendi ortamı var vardiyalara göre çalışıyorlardı. Abim ofiste ama dükkanı küçük, ustaların olduğu atölye kısmı da çok kirli, tozlu, sesli.

Bu ikisi arasında net tecrübelerimde fabrika tek atar.

Çevre çok önemlidir zamanın akışınıda etkiler, iş ortamı temizliği de keza. İş yerinizin yakın olmasına da önem verin iş çıkışı birde yol çekilmiyor tecrübelerimden bilirim. Maaşında tam zamanında yatması, sigorta da, sanırım fabrika bu dediklerimi sağlayabilir.
Stajerim sanayide çok baskı görüyorum maaşımı sürekli patronuma hatırlatmak zorunda kalıyorum çıkış saatim 7 bazen yarım saat geç çıkıyorum bazen 1 saat üstüne para koyulmuyor ama okulun 1 hafta tatilinde işe gitmediğimde 1800 olan maaşım anında 1300 e düşüyor zaten 1600 ünü devlet veriyor iş yerine 200 liram eriyor arada neyse para çok mühim değil stajerim sonuçta ama usta üstüme çok oluyor onun bana yaptığı psikolojik baskıyı bir ben bir o biliyor bunalıyorum saatler günler geçmek bilmiyor bu yüzden fabrikada çalışmak dahamı iyidir diye düşünüyorum

Babam yurtdışı tır şöförü, abim makine mühendisi. Babam yük yüklemeye gittiğinde yurtdışına çelik yelek, bomba gibi şeyleri yükledik. 2 metrelik kolilerde bilmem kaç tonluk yelekler vardı. İçeride çalışanlar gözüküyordu. Herkesin kendi ortamı var vardiyalara göre çalışıyorlardı. Abim ofiste ama dükkanı küçük, ustaların olduğu atölye kısmı da çok kirli, tozlu, sesli.

Sanayinin parası belki fabrikaya göre daha iyi ama modern dünyada hala mahalle ağzıyla sanayide çalışıp ustanın baskısı insanı yoruyor

Ben her ikisinde de çalıştım şu an hala çalışıyorum. Sana tavsiyem çok büyük bir fabrikada yapamıyorsan ufak sanayide staj yapman iyidir çünkü ileride kolay kolay ezdirmezsin kendini. Ben sanayide bir yıl toz, pas içinde çalıştım. Şu an bir fabrikanın Ar- Ge ofisinde çok temiz bir işim var. Sanayide çalışmanın faydası bunlar...

Babam yurt dışı tır şoförü, abim makine mühendisi. Babam yük yüklemeye gittiğinde yurt dışına çelik yelek, bomba gibi şeyleri yükledik. 2 metrelik kolilerde bilmem kaç tonluk yelekler vardı. İçeride çalışanlar gözüküyordu. Herkesin kendi ortamı var vardiyalara göre çalışıyorlardı. Abim ofiste ama dükkanı küçük, ustaların olduğu atölye kısmı da çok kirli, tozlu, sesli.

Sanayinin parası belki fabrikaya göre daha iyi ama modern dünyada hala mahalle ağzıyla sanayide çalışıp ustanın baskısı insanı yoruyor.

Sanayide çok zorlanırsın. Üstüne çok binerler ama tecrübe kazandıkça daha çok getirisi olur işin.

Zaten sanayideyim stajyerim ama cidden bunaldım usta baskısı çok fazla arada müşterilerle ilgileniyorum sağ olun teşekkür ederim iyi günler gibi resmi bir şekilde konuşuyorum müşterilerle samimi olmamı istiyorlar kiiiliğime kadar ustama benzememi istiyorlar ama ben kendim olmak istiyorum sanayide birinin küçük kopyadı olmak yerine sıradan fabrika işçisi olmayı tercih ederim.

Geri
Yukarı