Sanayide çalışmak

279683

Hectopat
Arkadaşlar ben meslek lisesi 1 sınıfım karnem 21. Çok büyük ihtimalle kalacağım sınıfta. Babam diyor kalırsan sanayiye göndereceğim. Sanayi nasıl bir yer? Şahsen böyle dayak falan atılıyorsa gitmeyeceğim. En az 100 TL için dayak yemek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben meslek lisesi 1 sınıfım karnem 21. Çok büyük ihtimalle kalacağım sınıfta. Babam diyor kalırsan sanayiye göndereceğim. Sanayi nasıl bir yer? Şahsen böyle dayak falan atılıyorsa gitmeyeceğim. En az 100 TL için dayak yemek istemiyorum.
Kaç lira için dayağa tamam diyorsun? Saçma bir anlatım olmuş.

Organize sanayii bölgesi mi?

Dayak atmak o kadar kolay bir şey değil. Eğer ustanız dayak atmak isterse zaten zor veya kolay olarak bakmayacaktır zaten yapacağını yapar, ama öyle durup dururken vurmaz. Ve babanızın sizi vereceği ustanın karakteri zaten iyiyse bir sıkıntı olmaz. Kötüyse de anlaşırsınız orta yolu bulursunuz.

E kardeşim karnen neden kötü? Ders niye çalışmadın? Sanayideki hayatın nasıl olduğuna kafa yoracağına neden karnem kötü diye kendine bir sor önce. Ders çalış, notlarını yüksek tut. YKS gelip çattığında çok duvara vurursun kafanı, demedi deme. Su gibi akıp gidiyor o 3-4 yıl.

Sanayide alacağın meslek eğitimi, okulda göreceğinden daha iyi olur. Ama şimdi sana sanayiye git demiyorum. Babalar sözüne sadık kalır, kalırsan muhtemelen sanayide çalışırsın.

Babana söyle, "Baba bana müsaade ver notlarımı arttırayım." Sen de bu sözüne karşılık çalışıp seneyi bitirene kadar bu süreci devam ettirirsin. Yüz yüze eğitim de başlarsa kolayca toparlarsın. Başarılar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı