Sanayide çıraklığın günlüğü kaç TL?

İyi bir üniversite okumuş mühendislik gibi bir meslek yapan ve doğru yatırımlar yapan biri için gayet iyi.

Nerede iyi adamakıllı 2 eş ikisi de mühendis İstanbul'da oturdukları semt te ev alamıyorlar nereden baksan ellerine minimum 50.000
60.000TL maaş ödeniyor ama ataşehir de kartal da ev alamıyorsun, 3 4 milyonluk ev kredi ile 5 6 milyon oluyor.

Nerede iyi adamakıllı 2 eş ikisi de mühendis İstanbul'da oturdukları semt te ev alamıyorlar nereden baksan ellerine minimum 50.000
60.000TL maaş ödeniyor ama ataşehir de kartal da ev alamıyorsun, 3 4 milyonluk ev kredi ile 5 6 milyon oluyor.

Aylık 10bin harcasalar ayda 90.000 TL kalır 4 yılda rahatça alırlar ev nasıl alamıyorlar?

Çalıştığım için biliyorum alabileceğin en en yüksek ücret aylık 2.5k. Yüksek ihtimalle 1.5-2 arası alırsın.
Bu iş meslek öğrenmek için yapılır para kazanmak istiyorsan garsonluk yap.

Anladığım kadarıyla çıraklık çok para vermiyor. Günlük 200-400 çıkarabilecek bir iş var mıdır? Yaşım 16.
Üstün bir yeteneğin yoksa kimse 16 yaşındaki birine günlük 200-400 vermez. Günlük 150 alsan öp başına koy. Çıraklıkta aylık 2.5 max alırsın.

O %52 dediğine bende giriyorum. Ülkenin durumu gayet iyi. Şu an rahatlıkla iyi bir yerde okumuş çalışan biri üst düzey bir PC alabiliyor.

İyi bir üniversite okumuş mühendislik gibi bir meslek yapan ve doğru yatırımlar yapan biri için gayet iyi.

Lüks olmaması gereken basit şeylere erişebilmek için iyi bir üniversiteden mezun olup iyi bir işe sahip olmak veya doğru yatırımlar yapman gerekiyorsa ülkenin durumu iyi olmuyor maalesef.

Hocam eğer bir yerde calisacaksan deneyim olması açısından çalışırsın cirak olarak diğer türlü sokakta su satsan daha çok para kazanırsın ve insan gibi bir yer bulursaniz düzgün para alabilirsiniz yaklaşık 5-6 sene önce 200 TL gibi bir para alıyordum bilgisayarcida para umurumda değildi az ekmeğini yemedim orada öğrendiğim bilgilerin hala da yarar geleceğe yönelik bir şey tercih edebilirsin deneyim için yapabilirsin bir de gidip konuş sor ne kadar verirsiniz diye belli olmaz su isinden bir tanıdığım 3 sene önce günlük 150-200 lira para kazanıyordu.

Beğenmiyorsan çalışma bir sürü Suriyeli var kabul eden.

Kardeşim tamam da sen de abartmışsın biraz, kardeşim çırak olarak başladı ama 200 300 almıyor, 1000TL alıyor ve yemek her şey de onlardan yani.

Anladığım kadarıyla çıraklık çok para vermiyor. Günlük 200-400 çıkarabilecek bir iş var mıdır? Yaşım 16.

Böyle bir iş bulursan bana da etiket atar mısın bulduğunda?

Kardeşim tamam da sen de abartmışsın biraz, kardeşim çırak olarak başladı ama 200 300 almıyor, 1000TL alıyor ve yemek her şey de onlardan yani.

Böyle bir iş bulursan bana da etiket atar mısın bulduğunda?

Yaştan dolayı pek vermezler aynı emeği gostersen bile küçük diye faydalanirlar bir tik iş öğreneceğin yerde zaten adamda tam para vermez veremez yerine iş yapan eleman bulur inşaatta calisabilirse mesela moloz cuvallayip atabilirse 500 alırsın ortalama ama vücudu uygun olmayan aliskin olmayan biri akşama yigilir yatağa.

@can00can, iktisadî olarak ülkenin durumu iyi değil.
@Kükreyen Deli Adam; o oran %52 değil, %85-90 diyebiliriz. Hatta o dilime sizin gibiler de giriyor.
Benim gibi derken? Anlıyorum. %10 kısımda senin gibi zekiler mi varmış?

Çalıştığım için biliyorum alabileceğin en en yüksek ücret aylık 2.5k. Yüksek ihtimalle 1.5-2 arası alırsın.
Bu iş meslek öğrenmek için yapılır para kazanmak istiyorsan garsonluk yap.

Üstün bir yeteneğin yoksa kimse 16 yaşındaki birine günlük 200-400 vermez. Günlük 150 alsan öp başına koy. Çıraklıkta aylık 2.5 max alırsın.
Garsonluk düşünüyordum fakat çok yorucu bir işmiş sanırım çoğu kişi önermiyor.

Geri
Yukarı