Sanayide haftalık 300 TL iyi mi?

Sanayide çıraklık haftalık 300, günde 11-12 saat. Kahvaltı+öğle yemeği.
5-6 saat çalışsan tamam diyecem de 12 saat çalışıp haftalık 300 ne demek saatte 3,75 tl yapıyor öğrenci minibüs ücreti zaten 3,5 tl 2 saatte yol paranı çıkartıyorsun mantıklı mı sence?

Son düzenleme:
Zaten 50 TL'ye denk geliyor.

Hocam yani hesaplamalarıma göre 42 TL'ye denk geliyor. Çok az hocam en az 80 TL üstü almalı sanayi çalışanı için. Kardeşim 13 yaşında, Matbaa'da günlük 100 TL'ye çalıştı. 4 günde 400 lirası oldu.

E tabii hocam size tek demiyorum konu açan arkadaşa da diyorum :D

Beleş amelelik bildiğin TikTok'da videolara yazıp ekleyip paylaşsan daha çok kazanırsın 😀
12 saat ne bitersin. Yorulduğuna değmez zaten 300 lira para mı artık bir kahve alsan bir yemek yesen zaten 100 lira gitti.

Hocam yani hesaplamalarıma göre 42 TL'ye denk geliyor. Çok az hocam en az 80 TL üstü almalı sanayi çalışanı için. Kardeşim 13 yaşında, Matbaa'da günlük 100 TL'ye çalıştı. 4 günde 400 lirası oldu.

E tabii hocam size tek demiyorum konu açan arkadaşa da diyorum :D

Saatte 3,5TL yapıyor hocam minibüsle git gel yapsa 2 saatlik parasını harcıyor.

Pazar günü çalışmıyordur diye düşünüyorum.

Yine de çok kötü saate 4 TL alıyor demektir bu.

Kötü zaten ben iyi demedim ki arkadaş günlük en 50 almalısın haftalık 300 az demiş ama zaten günlük 50 alıyor ondan bahsediyorum.

Yok ben iyi dedin diye demedim pazar günü çalışmasa bile çok düşük onu demeye çalışıyorum. En az 50TL almalısın diyen arkadaşı görmedim kusura bakma.

Geri
Yukarı