SanDisk 240 GB SSD yavaş

Memduh Başgan

Kilopat
Herkese iyi günler dilerim. Bilgisayarımda 256 GB Samsung M.2 SSD bulunuyordu ve yetersiz geldiğinden dolayı HDD Caddy aracılığıyla 240GB SanDisk SSD takviyesi yaptım.
Yaptığım ölçümler sonucunda SanDisk SSD'de çok bariz bir hız kaybı bulunuyor. Sebebi nedir, nasıl çözebilirim?
MB/s ve IOPS değerleri görselde mevcuttur.
(HDD Caddy'nin kenarındaki tırnak SATA 3 kısmında.)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (559).png
    Ekran Görüntüsü (559).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 97
  • Ekran Görüntüsü (560).png
    Ekran Görüntüsü (560).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 102
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle SSD Plus için normal şeyler bunlar. Asla vadettiği değerleri veremeyen berbat bir SSD. Bu sorunu yaşayan siz değilsiniz yani sadece. İnternet tonla bu tür hız sorunu konularıyla dolu.

Hocam SSD alacağım zaman buraya sormadan ya Adata SU630 ya da SSD Plus alacaktım ucuz diye iyi ki sormuşum neredeyse aynı paraya 870 EVO aldım.

Bu HDD değerleri SSD olsa C: Diye gözükürdü D: Diye gözükeceğine ve sorunlu bir SSD SSD Plus

Windows'un kurulu olduğu disk C: olarak gözüküyor. HDD veya SSD diye bir ayrımı yok.

İlk sırada bu SSD var.

Bu SSD sorunlu bir SSD. Keşke almadan önce buraya sorsaydınız.
Hocam birkaç ay önce almıştım biraz acele oldu araştıramadığım için şikayetleri görememişim. Aldıktan sonra da bazı sıkıntılardan dolayı kullanma fırsatım olmadı. Dün HDD Caddy ile deneyeyim dedim sonuç bu. Peki ne önerirsiniz ortalama aynı fiyata

Hocam hatırlarsanız aylar öncesinde şu şekilde bir konu açmıştım.
SATA portunun olmadığını söylemiştim. O yüzden Caddy'e başvurdum. Bütçem 350TL (umarım SanDisk'i 2. el olarak elden çıkarabilirim)

Caddy SATA 1 veya SATA 2 hızında çalışıyor ancak.

İzlediğim bir video kızağın kenarındaki tırnak SATA 3 ve SATA 2 olarak ayarlanabilir olduğunu söyüyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı