SanDisk SSD 120 GB okuma hızı 280 yazma hızı 130

Phoenix55

Centipat
SanDisk'in 120 GB SSD'sine sahibim daha önceden laptopa takılı olan yazması 550 okuması 510 olan bir SSD bu, laptop 5-6 yıllık bir laptop daha sonrasında tanıdık bu laptopu bana kullanmak için verdi ben de evde karantina sürecinde masaüstünde çok kötü bir HDD olduğu için bu SSD'yi taktım format falan atmadım sadece indireceğim oyunları falan kurdum içine virüs taraması falan yaptım Malwarebytes 100 öğe falan buldu temizledi PC çok hızlı oldu klasörlere girme olsun oyunlarda olsun kasma donma yok amenna ama sorun şu ki PUBG Mobile olsun BF BC2 oynuyorum MP arkadaşlarla onda olsun uzaktaki dokular ben kendilerine yakınlaştığım zaman renderlanıyor tamam düşük te olsa 280 MB okuma fena değil ama yazma neden düşük bu kadar AHCI'de mod, ayrıca önceden HDD kullandığım için ideymiş BIOS modu ben şu an AHCI'ye aldığım için sistem önceden IDE olduğundan dolayı uyuşmazlık olabilir mi yani kendi hızını gösterememe gibi regedit karıştırdım bir şeyler yaptım yine yok SanDisk'in kendi programını kurdum TRIM yaptım güncelledim vesaire bir türlü işin içinden çıkamadım ayrıca HD Tune'de sürümünü tam hatırlamıyorum (ama farklı sürümlerde de aynı mavi uyarıyı aldım) 1 adet reallocated sector count ile 1 adet retired block count gördüm arama yaptım tamamen de yeşil tek sorun olarak gördüğüm anakartım P8H61-M LX3 Plus r. 20 sanırım anakartımın SATA 3 desteği yok yavaşlık bu nedenle açıklanabilir ama yine de bu kadar düşük olmasının bir çözümü olmalı, herkese şimdiden teşekkür ederim.
Ayrıca laptopta daha önceden hiç hızını test etmemiştim sadece az önce PC'den çıkarıp laptopta hızını test ettim yine aynı değerler masaüstündeki değerlerle ve SSD'nin kapasitesi 6gb/s iken benim anakartın bana verdiği destek 3gb/s.

Geri
Yukarı