SanDisk SSD Plus 480GB, 420TL değer mi?

sXdeha

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli ürün için gb başı 1tl normal fiyat olarak kabul edebiliriz ama bu ürün fiyatını hak eder mi, kronik sorunları var mıdır bunu kullanıcıların yorumlarını araştırarak bakman lazım. Onun haricinde vadedileni sunuyorsa fiyatta problem yok.

420 Lira 500 GB'a yakın bir SSD için iyi bir fiyat bence. Eğer bilgisayarımda 2.5 disk takacak yer olsa alırdım da belki. Şimdi sabitlemek zorunda değilsin falan diyenler olabilir. Düzen takıntılıyım kablolar kasanın arkasında toplanmalı ön planda durmamalı ve Disk gibi donanımlar da bir yere takılmış olmalı bana göre :)

Merhabalar, 8 yıldır kullandığım bilgisayarıma SATA SSD alacağım. Yıllardır 1TB HDD kullandım ve artık SSD alma zamanı geldi. Sizce alınır mı? Değer mi? Veya onu alacağına şunu al dediğiniz başka bir ürün vs. var mı?

2 yıldan uzun süre kullanabilen birine denk gelmedim. Önceden Adata SU-750 kullanıyordum (eski modelleri kronik sorunluydu yenilerde düzeltiller), ikinci bir SSD lazım oldu ve Samsung EVO 860 aldım. (Adata su 750'yi Raspberry Pi de kullanıyorum artık). Her iki SSD'yi de NTFS'den çok daha verimli ext4 formatında kullandım ve aralarında pek fark yoktu. Benim tercihim bütçe varsa Samsung yoksa Adata almak. Ek olarak SanDisk'in SD kartında da epey sorun çekmiştim. SanDisk'e tövbeliyim kısaca.

HDD’den geçeceğine göre sistemi SATA SSD’ye kuracaksın.
“SanDisk SSD Plus’a sistem kurulur mu?” Tabii ki kurulur fakat muhtemelen kısa süre içersinde sorunlar çıkartmaya başlar. DRAM’siz, okuma-yazma hızları düşer. Bu SATA SSD Tierlist konusundaki DRAM bulunan Tier B SSD’lere bakmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı