Sandisk SSD Plus Bilgisayara Takılmaya Değer Mi?

Makaleler
9
Yer
Detroit
Merhaba,

Babamın bilgisayarında HDD var ve oldukça yavaş bir HDD olduğundan (CrystalDiskInfo bile Warning yazıyor), Windows'u tam verimli çalışmıyor. Benim bilgisayarımda zaten M.2 SSD var, bir de yıl başında harici SSD niyetine Sandisk SSD Plus ve harddisk kutusu aldım. Bilgisayarımı boşaltmak için bazen büyük dosyaları SSD'ye aktarıyorum, yazma hızları 280-300 MB arasında oluyor ve memnunum. Son zamanlarda babama HDD'den SSD'ye geçiş yapmasını istedim ama şimdilik buna bir bütçe ayırmayacağını söyledi. Aklıma da harici SSD'mi onun bilgisayarındaki HDD'si ile takas etmek geldi. Yani babam bilgisayarındaki HDD'yi çıkaracak ve SSD'yi takacak. Zaten bilgisayarımdaki hız yeterli, 100 MB/sn yazma okuma hızları da benim için yeterli.

Ama Sandisk SSD Plus'un sorunlu olacağını ve bilgisayarın boot sürücüsü yapmaya değmez diye belirtenler var. Kararsız kaldım. Sizce takas yapmalı mıyız?

Ben bilgisayarcıyım, her zaman müşterilerimize dediğim birşey var; En kötü SSD HDD'den iyidir. Dediğiniz SSD bendede vardı, sonrasında Samsung 870 Evo ile değiştirdim, gözle görülür mükemmel bir değişim olmadı. En azından fiyatına göre en iyi SSD lerden birisi diye tahmin ediyorum.

Merhaba,

Babamın bilgisayarında HDD var ve oldukça yavaş bir HDD olduğundan (CrystalDiskInfo bile Warning yazıyor), Windows'u tam verimli çalışmıyor. Benim bilgisayarımda zaten M.2 SSD var, bir de yıl başında harici SSD niyetine Sandisk SSD Plus ve harddisk kutusu aldım. Bilgisayarımı boşaltmak için bazen büyük dosyaları SSD'ye aktarıyorum, yazma hızları 280-300 MB arasında oluyor ve memnunum. Son zamanlarda babama HDD'den SSD'ye geçiş yapmasını istedim ama şimdilik buna bir bütçe ayırmayacağını söyledi. Aklıma da harici SSD'mi onun bilgisayarındaki HDD'si ile takas etmek geldi. Yani babam bilgisayarındaki HDD'yi çıkaracak ve SSD'yi takacak. Zaten bilgisayarımdaki hız yeterli, 100 MB/sn yazma okuma hızları da benim için yeterli.

Ama Sandisk SSD Plus'un sorunlu olacağını ve bilgisayarın boot sürücüsü yapmaya değmez diye belirtenler var. Kararsız kaldım. Sizce takas yapmalı mıyız?
SSD = Samsung bence. Yani hayır.

Bu kadar önerilmeyen bir model olduğunu bilmediğimden almıştım ve iki bilgisayarımda da aynı modelden kullanıyorum. Yıllardır bir sorun çıkarmadı ama şimdi tekrar alır mısın deseler almam açıkçası.

M.2 SSD'ye geçene kadar eski notebookumda uzun süre 120 GB Sandisk SSD Plus'ı boot sürücüsü olarak kullandım ve hiçbir sorun da yaşamadım. "Sandisk SSD Plus'un sorunlu olacağını ve bilgisayarın boot sürücüsü yapmaya değmez diye belirtenler var" görüşüne bu nedenle tecrübeme dayanarak katılmam. HDD ile kıyaslarsak zaten daha iyi olacağı kesin...

Yeni konular

Geri
Yukarı