SanDisk SSD taktıktan sonra fanlar gürültülü çalışıyor

Sujoane

Hectopat
İyi akşamlar, bilgisayarımda Hyper X SSD vardı. İkinci SSD olarak SanDisk alıp taktım oyun indirdim ama 2 GB'lık oyunda bile fan kopacak gibi çalışıyor. SSD'de sıkıntı olduğu belli, acaba yanlış bağlantıdan mı olmuştur yoksa diğer parçalara uymadığından mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
SanDisk SSD Plus 240GB ise o model kronik sorunlu:

İyi akşamlar, bilgisayarımda Hyper X SSD vardı. İkinci SSD olarak SanDisk alıp taktım oyun indirdim ama 2 GB'lık oyunda bile fan kopacak gibi çalışıyor. SSD'de sıkıntı olduğu belli, acaba yanlış bağlantıdan mı olmuştur yoksa diğer parçalara uymadığından mı?

SSD taktıktan sonra Benchmark testi falan yapmadın mı? Sağlık kontrolleri, okuma/yazma hızları ne durumda diye kontrol etmedin mi?
Bu testlerde başarılı sonuç elde ettiysen bağlantı sorunu ve parça uyumsuzluğu olmadığını anlarsın zaten.
Fan kullanımının yüksek olduğunu bence SSD'den sonra anladın diye düşünüyorum. SSD ile fanın bir alakası olmadığını düşünüyorum. Fan sesi PSU'dan geliyorsa eğer PSU donanıma yetersiz kalmış olabilir.

SanDisk SSD Plus 240GB ise o model kronik sorunlu:

Aynısı bende var ama böyle bir sorun yaşamadım yani ilk defa da duyuyorum böyle bir olayı. SSD ile fanın ne alakası olacak yahu? SSD sıcaklığına göre mi çalışıyor fanlarınız :D

Geri
Yukarı