Sandisk Ultra 3D M.2 NVMe SSD alınır mı?

Bütçe
550

Jimmy Hopkins

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Bullworth Academy
Dostlar selamlar. 550 TL gibi bir bütçem mevcut. Aslında PNY CS3030 almayı düşünüyordum fakat fiyat düşecek gibi gözükmüyor. A2000'nin azda olsa fiyatı arttı. Bende SSD arayışındayken bu SSD'yi gördüm. Sizce alınır mı dostlar? @hakan yaeger

Son düzenleme:
Dostlar selamlar. 550 TL gibi bir bütçem mevcut. Aslında PNY CS3030 almayı düşünüyordum fakat fiyat düşecek gibi gözükmüyor. A2000'nin az da olsa fiyatı arttı. Bende SSD arayışındayken bu SSD'yi gördüm. Sizce alınır mı dostlar? @hakan yaeger

500 GB versiyonunu kullanıyorum bir buçuk aydır performans düşüşü yaşamadım alınır kronik sorunu olmayan bir SSD.

DRAM bulundurmaması sıkıntı biraz.
Kioxia'nın bu NVMe SSD'sine bakılabilir, kontrolcüsü güçlü, değerleri gayet iyi ve bunun yanında DRAM bulunduruyor.

Bunun yanında bütçenizi aşabilirseniz Crucial P5 bakabilirsiniz, şu anda çok iyi bir fiyatı var.
N11 kuponunuz vs. varsa daha da ucuza gelebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
DRAM bulundurmaması sıkıntı biraz.
Kioxia'nın bu NVMe SSD'sine bakılabilir, kontrolcüsü güçlü, değerleri gayet iyi ve bunun yanında DRAM bulunduruyor.

Bunun yanında bütçenizi aşabilirseniz Crucial P5 bakabilirsiniz, şu anda çok iyi bir fiyatı var.
N11 kuponunuz vs. varsa daha da ucuza gelebilir.
Hocam benim gönlüm PNY CS3030'dan yana. Fakat biraz acelem var. Bütçemi maalesef ki aşamayacağım. 1 Hafta daha bekleyeceğim umarım PNY CS3030 indirime girer. Girmezse de Kioxia alacağım. Öneriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim gönlüm PNY CS3030'dan yana. Fakat biraz acelem var. Bütçemi maalesef ki aşamayacağım. 1 Hafta daha bekleyeceğim umarım PNY CS3030 indirime girer. Girmezse de Kioxia alacağım. Öneriniz için teşekkür ederim.
Önemli değil :) CS3030'un maalesef bu saatten sonra 600₺ altına düşeceğini sanmıyorum, anladığım kadarıyla CS3030'da stok sıkıntısı var ve doların da artmasıyla eski fiyatlarını göremez bence.

Hocam öyle diyorsanız Kioxia'yı alıyorum o zaman.
Alabilirsiniz, bir sorun çıkaracağını sanmıyorum ama belirteyim, SLC önbelleği ile ilgili sıkıntılar yaşanabiliyormuş, Samsung SSD'lerde olduğu gibi. Örneğin bir dosya transferinde yazma önbelleği doluyor ve okuma hızı aynı kalmasına rağmen yazma hızı 800 MB/s seviyelerine düşebiliyor ve önbellek boşaltılamadığından Secure Erase yapmadan düzelmeyebiliyor.
Bilginiz olsun diye almadan uyarayım dedim.

Alabilirsiniz, bir sorun çıkaracağını sanmıyorum ama belirteyim, SLC önbelleği ile ilgili sıkıntılar yaşanabiliyormuş, Samsung SSD'lerde olduğu gibi. Örneğin bir dosya transferinde yazma önbelleği doluyor ve okuma hızı aynı kalmasına rağmen yazma hızı 800 MB/s seviyelerine düşebiliyor ve önbellek boşaltılamadığından Secure Erase yapmadan düzelmeyebiliyor.
Bilginiz olsun diye almadan uyarayım dedim.
Anladım hocam sizi çok meşgul ettim kusura bakmayın fakat birşey daha soracaktım. SSD 9 Mayıs tarihinde 460 TL'ymiş sanırsam. Şuan 510 Lira. Yakın zamanda tekrardan bu seviyelere düşer mi fiyat acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı