SANDİSK ULTRA II (2) 480 GB Hız Sorunu

ESAD ÇOBANOĞLU

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Sandisk Ultra 2 480 GB model bir SSD aldım. Fiyatı uygundu. Gayet güzel format atıp kurdum sistemi SSD'ye. Sıkıntım ise anakartım Sata 3 desteklemesine rağmen vaat edilen hızlara ulaşamıyorum. Sıralı okuma ve yazma hızı 550 /500 MB vaat ediliyor. Ama ben HDD'den SSD'ye bir kopyalama yaptığımda max 150 MB kopyalama hızına ulaşıyor. Test programı ile test ettiğim zaman sıralı yazma max 400 MB gösteriyor. Sizce sıkıntı nedir? Yardımlarınızı bekliyorum. Kullandığım sata kablosu üzerinde 6Gps yazıyor sanırım doğru kabloyu kullanıyorum değil mi?

Sistemim:
Anakart: Gigabyte Gaming 5 z97x 3200 MHz OC
RAM: 8 GB 1866 MHz Corsair
Ekran kartı: Halax GTX 970 HOF
İşlemci: Intel i7 4790K 4.00 GHz

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. En son yaptığım test aşağıda acil yardımlarınızı bekliyorum.

Adsız.jpg

Sana vaat edilen hız, SSD'nin kendi içinde veri aktarımı yaparken veya okuma yapılırken ki hızı.
HDD'den SSD'ye veri aktarımı yaparken 150 MS/s değerini görmen çok normal. Çünkü HDD'nin okuma hızı 500 MB'larda değil, öyle değil mi? HDD'nin maksimum okuma değeri neyse o hızda SSD'ye veri aktarabilirsin.

Sana vaat edilen hız, SSD'nin kendi içinde veri aktarımı yaparken veya okuma yapılırken ki hızı.
HDD'den SSD'ye veri aktarımı yaparken 150 MS/s değerini görmen çok normal. Çünkü HDD'nin okuma hızı 500 MB'larda değil, öyle değil mi? HDD'nin maksimum okuma değeri neyse o hızda SSD'ye veri aktarabilirsin.
Peki test.degerlerinde bir sıkıntı yok mu sizce ? Ayni modelin 240 gblik testlerinde seq kismi 500 mblari buluyor.keza.diger kisimlarda daha yuksek gozukuyor.

Yardimlarinizi ve yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı