Sandisk Ultraflair 64 GB 3.0 dosya aktarım hızı sorunu

honourr

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sandisk Ultra Flair 64GB USB 3.0 Metal USB Bellek Fiyatı

Test ediyorum hız bazen 18 MB'den bazen de 12 MB'den düşüyor 8-9 MB arasına ya da 10'da kalıyor. Beni tatmin etmedi. Ben böyle 20-30 MB arası bekliyordum. Değerler normal mi? Yani 3.0 teknolojisi ama hiç memnun değilim USB'de mi sorun var acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Markaların 3.0 ismini kullanıp aslında 2.0'dan hallice olan modellerinden birisini almışsın.

Eğer bahsettiğin hızlar yazma hızları ise aldığın değerler çok normal. Vaat edilen hız yazma konusunda 15-20MB/sn arası maksimum çünkü. Ama okuma hızlarında bu değerler arasındaysa taktığın USB portunun 3.0 olduğundan emin ol. Eğer 3.0 portu ise 3.0 sürücülerini güncellemeyi dene.

Mesela 19 GB boyutunda bir oyunu USB 3.1 portuna takıp taşıdım, hız 120-150 MB arası oldu. Ama başka bir bilgisayarda bilgisayardan USB'ye aktarınca başta belirttiğim gibi oluyor üstelik mavi girişlere taktığım halde. Tabi ki bilgisayardan USB'ye ile USB'den bilgisayara olan farkı ve dosya sayı-türünü de göz önüne alıyorum. Peki ne yapmalıyım? TeraCopy falan işe yarar mı bilmiyorum ya sadece 20 MB istiyorum o da yeter.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı