SanDisk'in NVMe M.2'yi HD Tune error scan ile test yapınca kırmızı kutular çıkıyor

eraygrbz1905

Centipat
Öncelikle herkese merhabalar. Geçenlerde WD Blue SN-550 model NVMe M.2 SSD almıştım Monster Abra A5 v12.1 bilgisayarıma takmak için. SSD gelince hemen montajını yaptım ve UEFI olarak hazırladığım bir USB ile Windows kurmaya çalıştım ancak kurulumda hata aldım. Sonra acaba USB'de mi bir sıkıntı var anlamak için aynı USB ile bir HDD'ye sıkıntısız kurulum yaptım. Sonra da HD Tune programı ile SSD'ye error scan yaptım ve sonlara doğru 3 4 tane kırmızı kutu belirdi ve test durdu. Ben de SSD'nin arızalı olduğunu düşünerek iade ettim ve SanDisk'in NVMe M.2 SSD'sini aldım. O da bugün elime ulaştı yine hemen montajını yaptım ama önce bu sefer sıkıntı var mı diye önce bir HD Tune ile error scan yaptım. Error Scan'i başlattığım gibi başta kırmızı kutular belirdi ve test yine durdu. Benchmark testi denedim onu da yaparken hata verdi ve test durdu. CrystalDiskMark ile hız testi yapmayı denedim ancak sadece okuma değerleri geldi yazma değerleri vermedi. Yani sorun 2 kere üst üste bana arızalı SSD gönderilmiş olması mı yoksa benim bilgisayarım mı bilmiyorum. Ne yapacağım hakkında da pek bir fikrim yok. Bana yardımcı olabilir misiniz? İstediğiniz bir test falan var ise yapıp gönderebilirim.

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-05_134932.png
    resim_2020-12-05_134932.png
    39,1 KB · Görüntüleme: 31

Yeni konular

Geri
Yukarı