Sanırım hasta oldum

• Konuyu başlatan UPG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 2B

UPG

Decapat
Bugün hapşırma ve burun tıkanıklığı şikayetim var çok yüksek ihtimalle bu soğuk algınlığı ama okulda hapsurup garip garip sesler çıkarmak da istemiyorum. Okulu arayıp izin alabilir miyiz yoksa sağlık ocağına da gitmek istemiyorum. Devamsızlık da boşa gitmesin 😁.
Okula gidebilecek durumdayım sizce gitmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın gitme yoksa seni kendileri gönderirler bence sağlık ocağına gidip tedavini ol ve rapor al normal bir süreçte değiliz salgın dolayısıyla.

@UPG
Bugün hapşırma ve burun tıkanıklığı şikayetim var çok yüksek ihtimalle bu soğuk algınlığı ama okulda hapsurup garip garip sesler çıkarmak da istemiyorum. Okulu arayıp izin alabilir miyiz yoksa sağlık ocağına da gitmek istemiyorum. Devamsızlık da boşa gitmesin 😁.
Okula gidebilecek durumdayım sizce gitmeli miyim?
Çok geçmiş olsun.

Sabah 2 hap 1 c vitamini içtim, okulda ilk 2 ders fln sıkıntıydı ama hava ısınmaya başlayınca bir şeyim kalmadı. Geçmiş olsun yazan arkadaşlara teşekkürler

Geçmiş olsun, çok basit bir soğuk algınlığı belirtisiymiş bu demek ki. Ama pandeminin olası en zayıf belirtilerinin de bu belirtilerle karıştırılabileceği düşünülüp bir sağlık hekimine gitmeniz mutlaka bu nedenle tavsiye edilmiştir.

Gece-gündüz sıcaklık farklarının iyice açıldığı sonbahara, yani daha kolayca hastalanabileceğimiz ve bu konuda bazı dış takviyelere de ihtiyaç olabilecek bir mevsim dönemine girmiş olduk, bu konuda biraz daha dikkatli olabilmek lazım. Limonataya dış kabuğunu rendeleyip 1 tatlı kaşığı bal da ekleyip ballı limonata için, mandalina (yeni yeni çıktı 1-2 gün önce marketlerde gördüm) limon suyu, redoxson C eritip içmek, normal porsiyonlarında mevsim sebzesi, meyvesi, vb. yemek bağışıklık sistemini güçlendirip olası soğuk algınlığı, grip, nezleden herkesi (7'den 70'e) korur, çok daha zinde yapar. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı