Santivirüs'ü kaldırmak

Arkadaşlar denetım masasından kaldırmayı denedım olmadı, hizmeti durdurmayı denedım hata verdi, görev yöneticisinden de kapanmıyor. Sadece tam tarama yaparsam geçer mi diyorsunuz?
AV kullan AV.

Hocam santivirüs normalde bir antivirüs programı ancak insanlara internetten bulaşarak lisans satmaya çalışıyorlar bu yüzden çoğu antivirüs programları bu antivirüsü virüs olarak sayıyor. Sorunun çözümüne gelecek olursak ise Denetim Masası'ndan kaldırabilirsiniz.

Ben Denetim Masası'ndan kaldırdım hala PC'mde duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka bu yorumu dikkatlice oku, sorunu ben de yaşadım ve bunu yaparak çözdüm.

1- Bilgisayarını güvenli moda al.
2- Güvenli modda Malwarebytes indir.
3- Malwarebytes ile tam tarama yap.
4- O zaten dosyaları bulacaktır, orada varsa sile bas yoksa karantinaya ala bas.
5- Yeniden başlat.
6- Program Files, ProgramData klasörlerini kontrol et. Eğer içinde Digital Communications gibi bir şey yazıyorsa onu sil.
7- Denetim masasını kontrol et
8- Görev yöneticisini ve hizmetleri kontrol et. Dediğim gibi, 6-8 arası aşamaların hepsinde Digital Communications, SAntivirus veya Segurazo yazıyorsa, onları kaldır.

Sistemin yüksek ama bilgisayarın halen yavaş çalışıyor ise, halen segurazo/SAntivirus bilgisayarında olabilir.

Anlamadıysan bir daha daha düzgün bir şekilde yazabilirim. Ben de yazdığımdan pek bir şey anlamadım çünkü.

Aynısı bende de var. Deneme sürümünde ESET Antivirüs yüklüydü ama silemedi. Karpersky ile Malwerebytes'i de indiriyorum. İnşallah bunlar siler. PC'yi tamirden getirteli 5-6 ay oldu, format gerekirse babam canıma okur.
Kanka bu yorumu dikkatlice oku, sorunu ben de yaşadım ve bunu yaparak çözdüm.

1- Bilgisayarını güvenli moda al.
2- Güvenli modda Malwarebytes indir.
3- Malwarebytes ile tam tarama yap.
4- O zaten dosyaları bulacaktır, orada varsa sile bas yoksa karantinaya ala bas.
5- Yeniden başlat.
6- Program Files, ProgramData klasörlerini kontrol et. Eğer içinde Digital Communications gibi bir şey yazıyorsa onu sil.
7- Denetim masasını kontrol et
8- Görev yöneticisini ve hizmetleri kontrol et. Dediğim gibi, 6-8 arası aşamaların hepsinde Digital Communications, SAntivirus veya Segurazo yazıyorsa, onları kaldır.

Sistemin yüksek ama bilgisayarın halen yavaş çalışıyor ise, halen segurazo/SAntivirus bilgisayarında olabilir.

Anlamadıysan bir daha daha düzgün bir şekilde yazabilirim. Ben de yazdığımdan pek bir şey anlamadım çünkü.
Güvenli mod?
Pek PC'den anlamıyorum da.

Aynısı bende de var deneme sürümünde ESET antivirüs yüklüydü ama silemedi karpersky de malwerbyteyi de indiriyorum inşallah bunlar siler PC'yi tamirden getirteli 5-6 ay oldu format gerekirse babam canıma okur.
Tekar anal.

Güvenli mod?
Pek PC'den anlamıyorum da.

Sürümün kaç? İşletim sisteminin sürümü. Yani mesela Windows 7 olabilir, Windows 8.1 olabilir veya Windows 10 olabilir.

Ben güvenli modu anlamıyorum da kafama göre Malwarebytes ve Kaspersky indirdim, şimdi tarama yapıyorum.

Sürümün kaç? İşletim sisteminin sürümü. Yani mesela Windows 7 olabilir, Windows 8.1 olabilir veya Windows 10 olabilir.

Windows 10 Pro diyor.

eğer format atmadıysan unlocker diye bir program var istediğin dosyayı silebiliyorsun bende indirdim ve santivirüsü sildim istersen deneyebilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı