Santral değiştirme

365436

Hectopat
Makaleler
18
Arkadaşlar selam, başlıkta yazdığı gibi santralimi değiştirmek istiyorum. Turkcell Superonline ile görüştüğümde alabileceğim Max. Hızın 8 Mbps olduğunu söylüyorlar oysa ki daha geçen sene 16 kullanıyordum ve tam perf kullanabiliyordum indirme 1.6'yı görüyordu bu sene 5'ten yukarısını görmedim. Modem değerlerim:

wYPCcC.png

Hesapladığımda santrale olan uzaklığım 1100 metre görünüyor lütfen yanlışım varsa düzeltin çünkü sorun burada başlıyor. Benim kapımın önüne 4 tane yeni apartman yapıldığı için hemen evimin kapısının 15 metre uzağına (arada sadece çift şerit yol var 15 metre bile yoktur.) santral kuruldu. Kendi portumu bu santrale aldıramaz mıyım? Turkcell'i gözden çıkardım 2 ay sonra taahhütüm bitiyor. Cayma bedeli ödemeye razıyım bir an önce kaliteli bir internete ulaşmam lazım. Abonelik değiştirdiğimde benim portumu değiştirirler mi yoksa bunu benim mi yaptırıp sonra yeni abonelik almam lazım? Kendi evime CAT6 çekmiştim en kalitelisinden tertemiz hattım var. Millenicom altyapı sorgusunda 16 ADSL veya 35 fiber verebilirim diyor. Bu hızlar anlattığım şartlarda alınabilir mi? Kafamda deli sorular yardım lütfen 🙏

O santral TT'ye aittir muhtemelen. SOL TT üzerinden hizmet vermiyor.
Netspeed altyapı sorgulama sitesinden altyapınızı sorgulayın.
Çıkan sonucu buraya atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı