Sapphire 5700XT Nitro+ RGB Kablosu

Aleatha

Centipat
Arkadaşlar merhabalar,

Sapphire 5700 XT Nitro+ ekran kartı kutusunda RGB kablosu bildiğiniz gibi yok. Yani sanırım bunu extradan almamız gerekiyor. Fakat youtube'dan baktığım videolarda kimsenin oraya ayrıyeten bir kablo bağladığını görmedim. Yani kartı takınca direkt RGB ışıkları çalışıyor mu? Çalışıyorsa kartın üzerindeki RGB bağlantı yuvası ne işe yarıyor o zaman? diye sorcaktım.

Arkadaşlar merhabalar,

Sapphire 5700 XT Nitro+ ekran kartı kutusunda RGB kablosu bildiğiniz gibi yok. Yani sanırım bunu extradan almamız gerekiyor. Fakat YouTube'dan baktığım videolarda kimsenin oraya ayrıyeten bir kablo bağladığını görmedim. Yani kartı takınca direkt RGB ışıkları çalışıyor mu? Çalışıyorsa kartın üzerindeki RGB bağlantı yuvası ne işe yarıyor o zaman? Diye soracaktım.

Evet Sapphire sitesinden programını indirerek ayarlayabilirsiniz.

Yukarda attığım resimdeki giriş

1591277280978.png

Renkler kasada ki diğer bileşenlerin RGB'leri ile farklı takılmasın diye anakart kontrollü olması için yapılmış. 3 pin bir kablo alıp anakarta bağladığınız da kasada ki bütün ışıklar ile senkron olarak çalışabiliyor. Eğer bağlamazsanız misalen fan kırmızı yanarken ekran kartı sarı yanıyor olabilir o anda. Gereksiz bence. Kullanmıyorum RGB.

Geri
Yukarı