Sapphire 6800 XT Wattman hatası nasıl çözülür?

ViperSting

Hectopat
Daha fazla  
CPU: i5 12400F
Anakart: MSI Z690-A Wifi DDR4 Wifi
PSU: Thermaltake Toughpower GF1 850W 80+ Gold Full Modüler
RAM: Kingston FURY Beast 8 GB DDR4 3600 MHz x2
Depolama: SanDisk SDSSDH3-1T00-G25 1TB Ultra 3D NAND Sabit SSD

GPU: Sapphire Nitro RX 6800 XT OC SE

Özellikle Days Gone ve PUBG oynadığım sırada FPS dropları ve siyah ekran hatası alıyorum. Days Gone oynarken sistem çat diye kapanıyor ve sistemi güç tuşundan yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Test ettiğim bütün oyunlarda ani FPS droplar oluyor.

Diğer parçalarda bir sorun olmadığına eminim, çünkü geçen hafta elimde Zotac 3060 Ti model kart vardı, onda çatır çatır oynuyordum, sistem resmen akıyordu. 2K monitörüm var, biraz daha FPS alayım diye paraya kıyıp bu kartı aldım bu defa oyun oynayamıyorum.

RAM frekanslarını düşürdüm, 3200 olarak çalıştırdım, bir süre sorun çözülür gibi oldu ama demin yine aynı hatayı aldım, Wattman.

GPU max frekansını düşürmemi söylemişti birkaç kişi, onu yaptım ama o da çözüm olmadı. Anlamıyorum ben neden bi dünya para verdiğim karta bir de böyle mühendis gibi ayar çekmek zorundayım ki? Taktığım anda çalışması hakkım değil mi? Frekans düşür, voltaj düşür, sürücü temizle, ram frekansı düşür, sistem güncelle derken sabahtan beri yapmadığım ayar kalmadı ama yok olmuyor her seferinde aynı hata.

CPU: i5 12400F.
anakart: MSI Z690-A Wi-Fi DDR4 Wi-Fi
PSU: Thermaltake Toughpower GF1 850W 80+ Gold Full modüler.
RAM: Kingston Fury Beast 8 GB DDR4 3600 MHz X2.
depolama: SanDisk sdssdh3-1T00-G25 1TB Ultra 3D NAND sabit SSD.

GPU: Sapphire Nitro RX 6800 XT OC SE

Özellikle Days Gone ve PUBG oynadığım sırada FPS dropları ve siyah ekran hatası alıyorum. Days Gone oynarken sistem çat diye kapanıyor ve sistemi güç tuşundan yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Test ettiğim bütün oyunlarda ani FPS droplar oluyor.

Diğer parçalarda bir sorun olmadığına eminim, çünkü geçen hafta elimde Zotac 3060 Ti model kart vardı, onda çatır çatır oynuyordum, sistem resmen akıyordu. 2K monitörüm var, biraz daha FPS alayım diye paraya kıyıp bu kartı aldım bu defa oyun oynayamıyorum.

RAM frekanslarını düşürdüm, 3200 olarak çalıştırdım, bir süre sorun çözülür gibi oldu ama demin yine aynı hatayı aldım, WattMan.

Sat kurtul hep AMD WattMan hep WattMan en iyi NVIDIA stabil.

UV yapmayı denediniz mi?

UV yapmayı denediniz mi?
Bu kart için ideal voltaj değerini bulamadım. İnternette bir videodan baktım, aynı karta UV yapıyor ama ben aynı değeri girip kaydet dediğim anda wattman hatası çıkıp ayarları eski haline getirdi.

AMD arayüzünden Düşük Voltaj GPU seçip denedim yine wattman hatası verdi. Adamların kendi seçeneği bile çalışmıyor.

Sizdeki PSU da yeterli gözüküyor. Farklı sürücüsü ile denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı