Sapphire 7850 ekran kartında güç kesintisi

Daha fazla  
Merhaba.

Sapphire 7850 1GB 256 bit ekran kartı ile ilgili bir problem yaşıyorum. Ekran kartım PC açıldıktan sonra 3 5 dk içinde gücü kesiliyor ve bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Driver ve gerekli olan tüm şeyleri denedim format vs ısı nedeni ile kapanıyor diye düşünüp temizleyip termal macun vs yaptım. Bu konu hakkında daha önce açılan konuları araştırdım fakat bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. PSU kaynaklı olabilir diye değiştirdim başka taktım onda ilk açılma sırasında durdu kapatıp açtım ve sonra 1 2 saat problem yaşamadım boşta sorun yok furmak testinde 77 derece geçmedi 15 dk boyunca problem çıkarmadı ama ilk açılışta bazen yine yapıyor.
İşletim sistemin Windows 10.
İşlemci: Ryzen 3 1200.
Anakart: MSI A320M vh Pro.
RAM: 16 GB croshair 3200.
PSU: Power Boost 750W Fury 80+
2.PSU: Power man 350W.

Power Boost PSU'lar kaliteli sayılmaz. Sorun PSU kaynaklı olabilir. İkinci PSU ile deneyince de ilk PSU'daki durumun aynısı yaşandı mı?

İlk takip çalıştırdığımda ekran kartı fanı döndü ve durdu goruntu gelmedi.normal kapatıp açtım çalıştı. Bı 15 dk gitmedi. Oyuna girdim girdiğim gibi görüntü kesildi ve PC çalışmaya devam etti ekran kartı fanı falan durdu. Kapatıp açtım furmak testini denedim. Şuan 2 saat kadar kapanma olmadı. Daha iyi bir psu alıp denemem daha iyi olur sanirim. Birde bu problem anakart dolayısı ile olabilir mi ?
Güç kesintisi sadece ekran kartında oluyor. Anakart üzerinde ışıklarda herhangi bir sorun görünmüyor. Bu söylediklerim 2.psu da olanlar

Daha iyi bir PSU alıp denemem daha iyi olur sanirim.

Olabilir. Powerman de iyi sayılmaz PSU konusunda güven vermiyor. Anakartı da bir kontrol edebilirsiniz ancak sorun sadece ekran kartında bitiyorsa anakartlık bir durum olduğunu pek sanmıyorum. Ki zaten sorun anakartta olsa bence stres testi yaptığınızda çoktan kapanmıştı sistem 2-3 kere.

Sorun bir ihtimal ekran kartı kaynaklı da olabilir ancak bunu anlamak için ya ekran kartını düzgün çalışan başka bir sistemde test etmek lazım ya da aynı sistemde aynı ekran kartını başka düzgün çalışan bir PSU ile denemek lazım.

Olabilir. Powerman de iyi sayılmaz PSU konusunda güven vermiyor. Anakartı da bir kontrol edebilirsiniz ancak sorun sadece ekran kartında bitiyorsa anakartlık bir durum olduğunu pek sanmıyorum. Ki zaten sorun anakartta olsa bence stres testi yaptığınızda çoktan kapanmıştı sistem 2-3 kere.

Sorun bir ihtimal ekran kartı kaynaklı da olabilir ancak bunu anlamak için ya ekran kartını düzgün çalışan başka bir sistemde test etmek lazım ya da aynı sistemde aynı ekran kartını başka düzgün çalışan bir PSU ile denemek lazım.
Teşekkür ederim yardımınız için Psu konusunda bakayım Arkadaşların önerilerine bütçeme göre bi tane alayım. İnşallah ekran kartı değildir. Su zamanda en son bozulmasını istediğim donanım. Çalışan bir sistemde deneme yapıp gözlemlerimi buraya tekrar yazacağım.

Arkadaşların önerilerine bütçeme göre bi tane alayım.

Bütçe belirtirseniz öneri yapabilirim.

Bütçeye uyar mı bilmem ama, bu PSU gayet güzel bir indirimde ve kaliteli bir model. Bütçeye uyuyorsa tercih etmenizi öneririm.

Bütçeye uyar mı bilmem ama, bu PSU gayet güzel bir indirimde ve kaliteli bir model. Bütçeye uyuyorsa tercih etmenizi öneririm

Bütçeye uyar mı bilmem ama, bu PSU gayet güzel bir indirimde ve kaliteli bir model. Bütçeye uyuyorsa tercih etmenizi öneririm.
Benimde bu kadar bir bütçem. 300 500 arası. Denemeleri yapıp emin olup öyle alayim. Birde kara cuma indirimleri gelicek sanırım. Belki biraz daha ucuza alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı