Sapphire AMD RX 590 Nitro+ WattMan Hatası

halilamapcgg

Femtopat
Merhabalar bilgisayar alalı 1,5 yıl oldu herhangi bir sorun yaşamıyordum fakat son zamanlarda bilgisayar Power tuşuna bastığımda siyah ekranda kalıyor oyun oynarken restart atıp WattMan ayarları geri yüklendi gibi hata alıyorum bu bilgisayarı hazır sistem olarak aldım garantisi hala var sorunun ekran kartı kaynaklı olduğunu öğrendim değişim talep edebilir miyim veya bu tamir edilebilir mi?

Açıkçası bilgisayar şu an kargoda yeni gönderdim araştırmalarima göre kesin çözümü yok eğer çözülmezse ne yapabilirim onun için yazdım yeni yontemler bulmak için.

UV ile çözülüyor. RX 590 saçma derecede güç tüketen bir kart. Sorun donanımsal değil, yazılımsal. AMD yine leş driverları ile şaşırtmamış.

Çok fazla teorik sebebi var. Kesin bir şey diyemeyiz. Ama genelde verilen voltajda istenilen frekansa çıkamamasından oluyor. Voltaj ver veya frekansları kıs.

Voltaj veremem açıkçası o kadar bilgi sahibi değilim
UV ile çözülüyor. RX 590 saçma derecede güç tüketen bir kart. Sorun donanımsal değil, yazılımsal. AMD yine leş driverları ile şaşırtmamış.

Bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama bilgisayarın garanti bitim tarihide yaklaşıyor bir baksınlar istedim açıkçası bir sıkıntı var mı yok mu diye

Voltaj veremem açıkçası o kadar bilgi sahibi değilim.

Bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama bilgisayarın garanti bitim tarihide yaklaşıyor bir baksınlar istedim açıkçası bir sıkıntı var mı yok mu diye.

Hocam, bunun üstüne rehberler var zaten. Voltaj vermeyeceksiniz. Voltaj kısacaksınız. UV dediğimiz şey de budur. Eğer doğru yaparsanız FPS artar.

Hocam, bunun üstüne rehberler var zaten. Voltaj vermeyeceksiniz. Voltaj kısacaksınız. UV dediğimiz şey de budur. Eğer doğru yaparsanız FPS artar.

Zaten şu anki değerleri sağlam bir tek WattMan Hatası yuzunden bilgisayarı açarken bir de oyun oynarken sıkıntı yaşıyorum bir de çok fazla güç harcayan ekran kartı derken neyi kastettiniz

Zaten şu anki değerleri sağlam bir tek WattMan Hatası yuzunden bilgisayarı açarken bir de oyun oynarken sıkıntı yaşıyorum bir de çok fazla güç harcayan ekran kartı derken neyi kastettiniz
Hocam bakın. Kart gereksiz fazla güç çekiyor. AMD tarafından böyle tasarlanmış. UV yaparsanız almazsınız WattMan hatasını.

Geri
Yukarı