Sapphire Ekran Kartı Önerisi

doksanyedi

Hectopat
İyi günler
Ekran kartı önerisi istiyorum bu sisteme. Fazla param yok, oyun olarak sadece BF3 oynuyorum ve çıktığında GTA 5 oynarım. Monitör 1280*1024 çözünürlük destekliyor bir sorun çıkmadığı sürece değiştirmeyi düşünmüyorum. Buna göre ekran kartı öneriniz var mı acaba ? en fazla 250tl verebilirim.
Win 8 uyumluluk sorunu olmasın lütfen sırf uyumluluk sorunundan dolayı değiştiriyorum ekran kartını.

Sistem:

• işlemci amd phenom II X4 965 3.2ghz
  • Ram Corsair 4gb 1600mhz
  • Anakart Asus M5A78-L
  • PSU High Power HPC 500 H12S
  • Disk Seagate 500GB + Corsair 60GB SSD

Ekran Kartı : Sapphire 4830 256bit 1GB

Alacağınız ekran kartından, anakartınızın yongası epey eski olduğu için az performans alırsınız. Ciddi anlamda bu dediklerinizi yapabilmeniz için anakartınızı da 970 yonga setli bir anakarta (Tercihen ASUS M5A97 R2.0) da geçmeniz lazım. O zamana kadar 250 TL'lik bir kartla çok fazla bir şey yapamassınız. Adam akıllı oyun için HD 7850 şart.

Anakartının yongası oyunlarda performans artışı sağlamazki. 250 tl ye 2.el bi HD 6850 alabilirsin yada HD 6870 alırsın.

Anakart değiştirmeyi kısa süre içerisinde pek düşünmüyorum doğrusu pc oyun amaçlı olmaktan çıktı servise gide gele değişen ürünlerden dolayı karma karışık oldu ileride oyun için xbox veya ps almayı düşünüyorum o yüzden 128bit kart önerisini bile kabul ederim. Sapphire 7770 hakkında ne düşünüyorsunuz ?

O zaman size şöyle bir sorum var. PCde oyun oynadıktan sonra sistemi kapatmak istediğimde windows kapanıyor ama bilgisayar siyah ekranda çalışmaya devam ediyor. Bir süre sonra kapanıyor yeniden açtığımda sistem hatadan kurtarıldı yazıyor. Bu neden olur acaba ?

Chrome da veya diğer tarayıcılarda flash ögesi çok olan 4 sekme açınca bazen 1 sekmede bile sistem kitleniyor görüntü takılıyor bekleyince kendine geliyor. Bu anakartın değişmesi mi yoksa ekran kartı değişince mi düzelir ? ikisi birden de değişebilir ama biraz zaman alır :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı