Sapphire ekran kartları söylendiği kadar kötü mü?

Grandsir

Decapat
Yer
Novigrad
Selamlar, forumda sürekli görüyorum sakın Sapphire RX 570 alma onun yerine ASUS ROG STRIX RX 570 al tarzı şeyler görüyorum, cidden söylendiği kadar sorunlu mudur Sapphire? Kullananlar veya deneyimi olanlar yazarsa sevinirim.

Örnek veriyorum:
Bu ekran kartına bu para verilmeli midir? Yoksa paramı çöpe mi atmış olurum?
Ve en önemli sorularımdan biri (Cevap verirseniz mükemmel olur) Sapphire RX serisi ekran kartları kaç sene kullanılabilir?

Son düzenleme:
Selamlar, forumda sürekli görüyorum sakın Sapphire RX 570 alma onun yerine ASUS ROG STRIX RX 570 al tarzı şeyler görüyorum
RX570 modelinin en çok ısınanı ilginç bir şekilde ROG Strix (3 ay kullandım.) ve MSI Armor. Sapphire aralarından en iyisidir. Sadece tek fanlı olan RX570 ITX modeli ısınması var. Malum tek fan. RX580 için rahatlıkla Sapphire alabilirsin. Nitro+ modeline de bakarsın.

RX570 modelinin en çok ısınanı ilginç bir şekilde ROG Strix (3 ay kullandım.) ve MSI Armor. Sapphire aralarından en iyisidir. Sadece tek fanlı olan RX570 ITX modeli ısınması var. Malum tek fan. RX580 için rahatlıkla Sapphire alabilirsin. Nitro+ modeline de bakarsın.

Bende tek fan ama 65 derece'nin üstünü görmedim

sapphire ekran kartları amd de performans kralı ancak bildiğim kadarıyla yazılımsal olarak sıkıntı çıkarabiliyorlar ve ucuz olmasının en büyük sebebi malzeme kalitesinin daha kötü olması. ısınma konusunda birşey diyemem onun için kullanmış bir kişiden bilgi alınmalı ancak bütçe darlığından alınmayacak kadarda kötü değil.

Soğutma konusunda iyi. Ama bileşen kalitesi diğer markalara göre daha kötü.
Benim fikrim sıcaklığının daha düşük olması daha iyi olduğu anlamına gelmez. PCB kalitesi önemli.
Bu arada Recep Baltaş tavsiye etmiyor.
Bu konuya göz atın bence.
Ama fiyat performans olarak fena değil. Bütçe varsa almazdım.

Son düzenleme:
2019 Eylül ayında ilk çıktığından beri 5700 XT kullanıyorum, en ufak sıkıntı yaşamadım. Ne sürücü sorunu ne de donanımsal. Bundan önce kullandığım Nvidia kart neyse bu da o şimdiye kadar. Soğutma olarak da gayet iyi. Çoğu insan sadece yazmak için yazıyor, fazla ciddiye almamak lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı