Sapphire ekran kartları söylendiği kadar kötü mü?

Grandsir

Decapat
Yer
Novigrad
Selamlar, forumda sürekli görüyorum sakın Sapphire RX 570 alma onun yerine ASUS ROG STRIX RX 570 al tarzı şeyler görüyorum, cidden söylendiği kadar sorunlu mudur Sapphire? Kullananlar veya deneyimi olanlar yazarsa sevinirim.

Örnek veriyorum:
Bu ekran kartına bu para verilmeli midir? Yoksa paramı çöpe mi atmış olurum?
Ve en önemli sorularımdan biri (Cevap verirseniz mükemmel olur) Sapphire RX serisi ekran kartları kaç sene kullanılabilir?

Son düzenleme:
Model olarak bakılması gerek marka bazında değil. 5700 ailesi için örnek video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de Powerboost, Gameboost ve DARK marka önü cam, RGB ile göz boyayan kasa alırsan istersen custom sıvı soğutma yap yine ısınır.
İşte bende bu videoyu izleyerek f/p demiştim. Bu adamlar işini biliyor :D

Yanlış hatırlamıyorsam X300, X1300 ve HD3650 vardı bende Sapphire marka. Güncel markalardan RX 570 ve RX 480 kullandım sadece. Ben hiç sorun yaşamadım. Marka günümüzde çok popüler değil. Bunun etkisiyle de rahat rahat atıp tutulabiliyor.

Soğutma konusunda AMD tarafında en iyisi testlere göre.
Ama içindeki bileşenler kalitesiz. Soğutma bloğunun iyi olması kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Sonuçta Recep Baltaş boş yere bir markadan uzak durun demez.
Valla kötü anlamayın ama şu Recep Baltaş olayıda fazla abartılıyor. Tamam bu işleri bilen biri onda kimse bir şey diyemez ama o dedi diye alınmamazlık yapılmaz. Başka adamlar var video çeken yurtdışında onlar parya mı afedersiniz ? Sadece Türkiye çapında video izlememek lazım.

Valla kötü anlamayın ama şu Recep Baltaş olayıda fazla abartılıyor. Tamam bu işleri bilen biri onda kimse bir şey diyemez ama o dedi diye alınmamazlık yapılmaz. Başka adamlar var video çeken yurtdışında onlar parya mı afedersiniz ? Sadece Türkiye çapında video izlememek lazım.
Recep Baltaş vs AMD aşkım 😅
Ha bir de sizce uzun kullanım değerleri nasıldır ekran kartının ? Sapphire olarak söylüyorum.

1 aydır kullanıyorum en ufak bir problem yaşamaıdm. Isınma konusunda kendi yaptığım fan ayarları ile kulaklık takılı iken fan sesi duymuyorum. 62 dereceyi geçmedim.

Bence 2-3 yıl rahat götürür ama işlemciye de bağlı bileşenleri söylemez lazım.
Ve Recep Baltaş kadar iyi biri değilim o kadar bilgimde yok ama saçma sapan şeylerden de ekran kartından vazgeçmemek doğrudur bence.

Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ 8 GB kullanıyorum ve memnunum. Geçmişte SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 8GB GDDR5 kullanmıştım açıkçası ondanda memnundum. Ayrıca yiğenim de yine RX 580 Nitro+ modelini 2 senedir sorunsuz bir şekilde kullanıyor. Herkes yaşadığı deneyime göre yorum yapabilir...

Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ 8 GB kullanıyorum ve memnunum. Geçmişte Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 8 GB GDDR5 kullanmıştım açıkçası ondanda memnundum. Ayrıca yiğenim de yine RX 580 Nitro+ modelini 2 senedir sorunsuz bir şekilde kullanıyor. Herkes yaşadığı deneyime göre yorum yapabilir...

Zaten kartlar boşu boşuna bozulmaz. Adam alıyor RX 590 veyahut RX 580 sonra zorluyor kartı OC ile daha fazla FPS için sonra geliyor buraya yazıyor Sapphire kötüdür şudur budur. Daha kartı kullanmasını bilmiyor belki geliyor buraya yazı yazıyor yok Sapphire alan pişmandır diye. Ne olacak bu insanların hali :D.

Ryzen 5 1600 düşünüyorum. Ve beni 2 yıl götürse yeter.

R5 1600 ve RX 580 2 yıl götürür.
Ben de R5 3600 ve RX 5700 XT alacağım. Ama içimde şüpheye yer yok. Çünkü güncellemeler artık düzeltiyor yazılımsal sorunları. (RX 5700 XT'de çok yorum yapıldı o yüzden söylüyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni ilgilendirmiyor o kısım. Ben Nvdia tercih ediyorum zaten. Ben sadece önerimi yaptım. Eski bir AMD kullanıcısıyım pek memnun kalmadım o yüzden. Markası Gigabyte'tı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı