Sapphire HD 6850 hakkındaki düşünceleriniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Geçenlerde Crysis2 yi bilgisayarıma yükledim fakat gördüm ki 25-30 fps de oynayabiliyorum. Haliyle oyunda kasmalar mevcut.
Donma yok ama kasıyor. Adamları görmem için fareyi bir süre bekletmem gerek. Fareyle sağa sola bakarken etrafı net göremiyorum da diyebilirim.

Bende bu nedenden dolayı Logitech driving force gt direksiyon almak yerine eski ekran kartımı satıcağım ve üstüne para ekleyip Sapphire HD 6850 alacağım.

Sapphire hd 6850: 1Gb 256 Bit 775 mhz grafik 4000 mhz bellek hızı 960 streo işlemci sayısı.

Bu şekil değerlerde bir ekran kartı. Yeni çıkan oyunlar ( Gta4 Crysis2 Battlefield 3 modern warfare 3 vb...) yeterli bir ekran kartı mı? Önerir misiniz ?

Bir sorumda şu olacak. HD 6850 alınca haliyle güç kaynağımı değiştirmek zorunda kalacağım. Bakkalın birine sordum (her zaman gittiğim bilgisayarcı Hakan abi :D) ekran kartı takılınca power yeter mi dedim.

Evet power mutlaka sıkıntı yaratmaya başlar. Oyunları rahat oynayamazsın ve bilgisayar kendiliğinden kapanabilir dedi. Ben hd 6850yi taktıracağım eğer sorunsuzca çalışırsa. Hemen 1 ay sonra yeni bir 600 wattlık power alacağım. Güç yetmez ve çalışmaz ise ekran kartını kasanın bir köşeye koyacağım ve yeni bir Psu alana kadar anakart üzerinden görüntü alacağım.

Bi problem yaşar mıyım güç konusunda? Sapphire HD 6850 güzel bir tercihvmi? Şuan kullanan birileri varsa memnun olup olmadığınızı lütfen yazın.

Bence fena değil de ikinci el alarak daha ucuza getirip güzel bir Psu alabilirsin ;)

Psu alacağım zaten ama 1 ay sonra. Ayrıca takıntım vardır kullanılmış ürün asla almam. Sadece ilerde alırsam 2.el araba alırım o kadar :D

Kart genel olarak nasıl hd 6670 ile 25 fps alıyorum crysis2 den. Hd 6850 gelince kaç fps artar? Bir bilginiz var mı ?

10 FPS fark ediyor:

crysis2_1280_1024.gif

20 fps değilmi recep abi :D
6670 21 fps 6850 40 fps. 40-21=19-20 fps artmış oluyor.

Peki recep abi pSu hakkında ne düşünüyosun.
350 watt lık psu 1 aylık bir süre için yetermi bana.
Psu yetmediğinden dolayı oluşan bir problemde anakart-işlemci-ram-ekran kartı filen hasar alırmı ?

Merakla bekliyorum en son neye karar verip ne alacaksın :)

Kararı verdim artık geri dönüş yok bu sefer :D
Ben sanıyordum ki bu sistem ile istediğim her şeyi oynarım.O yüzden direksiyon alayım demiştim :D
Crysis 2 yi 25 fpsde oynayınca tekrar ekran kartına döndüm.
Sapphire HD 6850 takınca oynarım inşallah her istediğimi sorunsuzca :D

Ben kullanıyorum HD6850 çok memnunum. Her oyunda yüksek ayarlarda çok rahat 40-50 FPS alıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı