Sapphire HD 6850 hakkındaki düşünceleriniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet her oyun sonrası kontrol ediyorum aralıksız 2 saat BF 3 oynadıktan sonra 60 dereceyi gördü en fazla. O da abarttığım için. Normalde 50-55 arası. Crysis'de herşeyi yükseğe alıyorum ben ama benim monitörümün çözünürlüğü çok iyi değil 1280x1024 oluyor en fazla. Onda 35-42 arası değişiyor. Aksiyonun yoğun olduğu karelerde 32 gördüm en düşük, o da 5-6 sn sürdü. Onun dışında gayet iyi. Bence al derim ama Recep abinin dediği gibi ikinci el 6870 de aynı paraya gelirse alabilirsin.

Çözünürlük ayarını 1024-768 yapınca ilginç bir şekilde Crysis2 de 50 fps vermeye başladı oyun.
1280-1024 de 20 fps verdiği yerde 1024-768 çözünürlükte 50 fps veriyor.Görüntü kaliteside aynı oluyor yani kötüleşmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merakla bekliyorum en son neye karar verip ne alacaksın :)

Ben diyim: Mousepad.

Çözünütlük ayarını 1024-768 yapınca ilginç bir şekilde 50 fps vermeye başladı oyun.
1280-1024 de 20 fps verdiği yerde 1024-768 çözünürlükte 50 fps veriyor.Görüntü kaliteside aynı oluyor yani kötüleşmiyor.

Şaka dimi bu söylediğin. Şaka herhalde...

Hiç mi çözünürlük, piksel, ekran kartı belleği, karta binen yük hakkında bişey okumadın?

O cozunurlukta rahat oynuyorsan sıkıntı yok ama bi oyuna bu kadar takıntılı olma. Ama goruntu fark etmiyor degildir yahu. Yani netlik felan degisir. Ama monitorun cozumurlugune bagli 1280x768 den fazla buyuk degilse farketmez ama yuksek cozunurluk bi monitorde sende gorursun farki.

Recep abi şaka filen yapmıyorum :D Şuanda 1024-786 çözünürlüğe indirdim ve 50 fpsden aşağıya inmiyor.
Piksel çözünürlük filen hakkkında pek bir bilgim yok. Burdan öğrendiğim kadarıyla yani.
Frapstan video çektim buraya koyucağım bi ara.

Recep abi akşam aksam seni yakaladik soru bombardimanina tutuyoruz :D Simdi cozunurluk deyince aklima takildi HD6850 kartim var ya monitor alicam ben 1920x1080 lik. Oyunlari akici oynayabilir miyim akici? En kotu bi alt genis ekran cozunurlugu hangisi oluyp ona indiririm?

Crysis2 Sapphire HD 6670 - YouTube

Fraps ile çektiğim videoyu youtube a yükledim. Videodaki sahneyi oynarken 50 fps alıyordum. Çözünürlüğü azaltınca nasıl bu kadar fps arttı bende anlayamadım doğrusu.

Kardeş ben HIS Radeon HD5770 kullanıyorum. Öyle bilgisayarımdada i7 gibi bir işlemcide yok, Core 2 duo E7300 var. Ben HD5770 ile Crysis 2'yi 1440x900 da ultra ayarlar 30 - 40 FPS'de oynuyordum. HD6850 bundan çok daha fazlasını yapabileceğinden emin olabilirsin. İstersen bir linkte vereyim bak. Hemde videodaki oyun Crysis. Yani daha iyi bi sistem isteyen oyun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı