Sapphire HD 6850 ile Battlefield 3'te Kaç FPS alırım?

BilgisayarKurdu

Technopat
Katkıda Bulunan
Yer
İstanbul/Üsküdar
Arkadaşlar sistemim bu :

ASUS M5A97
FX 4100 3.6 Bulldozer
Hi-Level 4 Gb çift modül soğutuculu ram
Sapphire HD 6850
160 GB HDD
AOPEN NAGAS G6 550 Watt

Bu sisteme battlefield 3 yükleyeceğim. DVD-ROM'um bozuk. Eğer rahatça ve yüksek ayarlarda oynayabilecek isem yeni DVD-ROM alacağım.

"Can you run it" adlı sitede yaptığım ölçümde yüksek ayarlarda yetersiz gözüküyor. Ama youtube da ultra ayarda bile 30 fps de oynuyorlar. Sizce hangi ayarlarda hangi fps değerleri ile oynayabilirim?

Yeni bir DVD-ROM almama değecek mi ?

Countless Skies

Kilopat
Yer
Ankara
Bence oynarsın. Belki en yüksek ayarda çok az kasabilir ama rahatça oynayabileceğinden emin olabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

mevsres

Megapat
Benim sistem ile aynı sistemin, daha doğrusu eski sistem ile. Ve yüksek ayarlar da 38 FPS'de oynatıyordu. Yani yüksek ayarlar'dan biraz kısık ayarlar'da oynayabilirsin.
Yani bilirsin yarış oyunlarında 30 FPS bile akıcı oynamana yetiyor... Ama söz konusu first person shooter oyunu olunca, 40 FPS ancak yeter akıcı oynamaya. Yani yüksek ayarlarda'da oynaya bilirsin bu sistemle'de, Ama medium ayarlarda full oynarsın. Sadece anti aliasing'i kapatsan yeter.

KS
BilgisayarKurdu

BilgisayarKurdu

Technopat
Katkıda Bulunan
Yer
İstanbul/Üsküdar
1280-1024 de sorun olmayacaksa DVD-ROM arayışına gireceğim artık. Peki Ömer kardeşim sen hiç kendi sisteminde denedin mi Battlefield 3 ?

Hepsini ultra yapsam kaç fps alırım ? Ekran kartı çok fazla ısınır mı ? Counter Skrite oynayınca bile 50-55 dereceye çıkıyor.

Böyle bir oyunda kim bilir kaç olur :D

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Bende orjinal var oyun kardeşim. Ben daha geçen hafta monitörümü 1920x1080 monitörle değiştirdim ama önceki monitörüm 1280x1024'tü ve Ultra'da akıcı oynuyordum. Kartın ısınması ve o sıcaklıklar doğal ve normal. Oyun oynuyorsun, ısınmayan kart diye bir şey yok zaten. ^^ Ultra'da açarsın bazı ek özellikleri kısarsın sadece AA gibi. 1920x1080'e geçince yaklaşık 9-10 FPS'lik bir düşüş olmuştu bende ayarları kendime göre yaptım Custom'dan. Sen de deneyerek yapabilirsin. Gözüme hoş gelenle akıcılığı dengeledim yani bir nevi. Eğer istersen özelden kendi ayarlarımı aynen yollarım sana. ^^

pRime.

Hectopat
Bence DVD alma direk originden oyunu al. € biliyorum ama yine de direk indirip oynayabilirsin. Zaten orijinal alıncada direk Origin'e hoop :)

Yeni konular

Yukarı