Sapphire HD 6850 ile Battlefield 3'te Kaç FPS alırım?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar sistemim bu :

ASUS M5A97
FX 4100 3.6 Bulldozer
Hi-Level 4 Gb çift modül soğutuculu ram
Sapphire HD 6850
160 GB HDD
AOPEN NAGAS G6 550 Watt

Bu sisteme battlefield 3 yükleyeceğim. DVD-ROM'um bozuk. Eğer rahatça ve yüksek ayarlarda oynayabilecek isem yeni DVD-ROM alacağım.

"Can you run it" adlı sitede yaptığım ölçümde yüksek ayarlarda yetersiz gözüküyor. Ama youtube da ultra ayarda bile 30 fps de oynuyorlar. Sizce hangi ayarlarda hangi fps değerleri ile oynayabilirim?

Yeni bir DVD-ROM almama değecek mi ?

Bence oynarsın. Belki en yüksek ayarda çok az kasabilir ama rahatça oynayabileceğinden emin olabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sistem ile aynı sistemin, daha doğrusu eski sistem ile. Ve yüksek ayarlar da 38 FPS'de oynatıyordu. Yani yüksek ayarlar'dan biraz kısık ayarlar'da oynayabilirsin.
Yani bilirsin yarış oyunlarında 30 FPS bile akıcı oynamana yetiyor... Ama söz konusu first person shooter oyunu olunca, 40 FPS ancak yeter akıcı oynamaya. Yani yüksek ayarlarda'da oynaya bilirsin bu sistemle'de, Ama medium ayarlarda full oynarsın. Sadece anti aliasing'i kapatsan yeter.

1280-1024 de sorun olmayacaksa DVD-ROM arayışına gireceğim artık. Peki Ömer kardeşim sen hiç kendi sisteminde denedin mi Battlefield 3 ?

Hepsini ultra yapsam kaç fps alırım ? Ekran kartı çok fazla ısınır mı ? Counter Skrite oynayınca bile 50-55 dereceye çıkıyor.

Böyle bir oyunda kim bilir kaç olur :D

Youtube kaynağına göre AMD HD 6850 ekran kartı 1600x900 çözünürlükte ve yüsek ayarlarda BTF 3 oyununda 35-45 FPS alınmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca ;

Tom's Hardware: Hardware News, Tests and Reviews

Bende orjinal var oyun kardeşim. Ben daha geçen hafta monitörümü 1920x1080 monitörle değiştirdim ama önceki monitörüm 1280x1024'tü ve Ultra'da akıcı oynuyordum. Kartın ısınması ve o sıcaklıklar doğal ve normal. Oyun oynuyorsun, ısınmayan kart diye bir şey yok zaten. ^^ Ultra'da açarsın bazı ek özellikleri kısarsın sadece AA gibi. 1920x1080'e geçince yaklaşık 9-10 FPS'lik bir düşüş olmuştu bende ayarları kendime göre yaptım Custom'dan. Sen de deneyerek yapabilirsin. Gözüme hoş gelenle akıcılığı dengeledim yani bir nevi. Eğer istersen özelden kendi ayarlarımı aynen yollarım sana. ^^

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı