Sapphire HD 7850 sistem oyunlarda kasma sorunu

Atakano26

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
İşlemci: Amd fx 6300 3.5 Ghz.
Anakart:ASRock 960GM-VGS3 FX
Ekran kartı: Amd Sapphire Hd 7850 256bit
Hdd: Toshiba 1 Tb
Ram:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9

Bilgisayarım Bf4,crysis 3,Gta5 gibi oyunları yüksek grafiklerde sorunsuz açıyordu. Ancak şimdi age of empires 3 gibi komik bir oyunu bile kasıyor. Ramdan olacağını düşündüm rami değiştirdim. Ancak sorun devam ediyor.
Oyunu açmadan önce windows normal çalışıyor. Açtıktan sonra oyun feci kasıyor ve kapatıp windowsa döndüğümde windows bile inanılmaz kasıyor. Sizce hangi donanımım bozuktur? Hdd den şüpheleniyorum ama siz ne düşünüyorsunuz?

Bilen birisi yok mu ?

Şimdi oyunu orijinal değil sanırsam ? Bunun çözümü var ancak korsan oyun desteği forumda yasak.

Sisteminizi güncelleyin. (Windows, crimson vs.)

Oynadığınız oyunlarında güncellemelerini yapın.

Bilgisayarınızın içini, fanları vs. temizleyin. Ekran kartınızın soğutucusunu kaldırıp macununu yenileyin. İşlemcinizin soğutucusunu kaldırıp macununu yenileyin.

Ramlerinizin anakarata oturan kısımlarını silgi ile silin. Hdd' nizin devre kısmını alkol ile temizleyin.

Belki bunlar işe yarar. Yaramasa bile fayda görürsünüz uygulayın.

Şimdi oyunu orijinal değil sanırsam ? Bunun çözümü var ancak korsan oyun desteği forumda yasak.

Aynı oyunları önceden açıyordu. Ayrıca Skill SF2 de de bu sorun var. Yani sorun tüm oyunlarda :(

Virüs taraması yaptın mı yakın zamanda ? Virüs programı yok deme sakın.
Bir kaç kez format attım. Sorun düzelmiyor. Formatta bütün virüsler gideceğine göre virüs kaynaklı değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı