Sapphire HD 7870XT Mi Asus HD7870 Direct CU II Mi ?

Mertcan Şener

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yeni bir ekran kartı almaya karar verdim 700tl bütçem var. Bu iki ekran kartı arasında kararsız kaldım. Full ayarda oyunları oynamak için hangisi daha iyidir acaba nedenleri ile açıklayabilir misiniz veya 700 tl ye daha iyi bir ekran kartı var mıdır?

Sapphire HD7870XT

ASUS HD7870 Direct Cu II

Bütçeyi biraz artırabilirsem bu iki karttan birisinide alabilirim. SAPPHİRE HD7950 Veya MSI GTX 660 Tİ

Son düzenleyen: Moderatör:
HD 7870XT daha iyi performans veriyor.

Ama tabi bütçeyi artırabilirsen HD 7950 almak yerine yakın zamanda çıkacak olan GTX 760 veya GTX 760 Ti kartlarını bekle. Hem HD 7950'den daha ucuz, hem de daha performanslı olacaklar.

Evet, her ne kadar ASUS, kalite olarak önde olsa da performans olarak değil. XT daha iyi bir kart performans açısından.
mevsres sık sık söylüyor :D 7** serisini bekleyin biraz. Belki yaz tatilinden 1 aydan fazlası gidecek ancak bekleyin derim.

Tahmin olarak ne zaman çıkar acaba bu 760 Ti ler ve fiyatı ortalama ne kadar olur acaba bilginiz var mı?Birde bu nvidia neden bit konusunda sıkıntılı bir firma acaba 1.000 tl ve üzeri kartlarında bile 192 bit mevcut.
Eğer yukarıdaki bütceyi artırabileceğim kartlar arasında secim yapacak olursma sapphiremi yoksa msı mı iyidir acaba 7879XT ye fark atacak kadar bir performansları olurmu fps bazında kaçtır acaba bu fark ?

NVIDIA'nın kartlarının 192 bit olduğu sıkıntılı olduğu anlamına gelmez.
Sonuca bakacaksın, bu kart bu oyunda kaç FPS veriyor, sıcaklık ne durumda ve stabil çalışıyor mu ? Bu soruların cevabına bakacaksın.
7870XT performans açısından tahminen 5 FPS'ye kadar daha iyi. Ben şunu da söyleyeyim, o kadar param olsa hiç düşünmez ASUS'u tercih ederdim.

İkisi de aynı performansı veriyor hemen hemen, bu durumda teknolojilere bakacaksın herşey iki üretici arasında seçim yaparken performans değil iki üreticinin de kendine has teknolojileri var.

Mesela Nvidia'nın Phsyx teknolojisi teknolojisini farkını buradan görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de AMD'nin TressFX Hair teknolojisi var yani saç teknolojisi bunun farkına ta Tomb Raider oyununda bakabilirsin mesela.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama AMD'nin teknolojisini Nvidia çalıştırır Nvidia'nın teknolojisini AMD çalıştıramıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı