Sapphire HD 7950 yerine ekran kartı tavsiyesi

brahindul

Hectopat
Merhabalar. Yaklaşık 7-8 yıllık kullanımım sonucunda ekran kartım bozuldu. Yerine kullanabileceğim bir ekran kartı arıyorum. Konudan pek anlamadığım için diğer parçalarla uyumlu bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum.

Götürdüğüm bilgisayar servisi; elinde 1060 olduğunu ve 1000 TL gibi bir ücretle verebileceğini söyledi.

Bilgisayarımın özellikleri şunlar:

Bozulan ekran kartı: Sapphire HD 7950 Dual-X
İşlemci: AMD FX8350
RAM: 2X4 Corsair Vengeance DDR3
Anakart: Gigabyte GA 990XA UD3 rev 1.1

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk darboğaz yapar diye düşündüm sonra işlemcinin 8 çekirdek olduğunu gördüm. Bi sıkıntı veya uyumsuzluk göremiyorum açıkçası monitörünüz 1080 P değilse çözünürlüğün daha düşük olma şartı ile darboğaz olmadan GTX 1060 kullanabilirsiniz. Ha 1080 P de taşıyabilir o işlemci emin değilim ama yeterli yani...1000 TL de GTX 1060 için çok iyi bir rakam. :EDİT: İşlemciyi araştırdım gönül rahatlığı ile alabilirsin dostum

İlk darboğaz yapar diye düşündüm sonra işlemcinin 8 çekirdek olduğunu gördüm. Bi sıkıntı veya uyumsuzluk göremiyorum açıkçası monitörünüz 1080 P değilse çözünürlüğün daha düşük olma şartı ile darboğaz olmadan GTX 1060 kullanabilirsiniz. Ha 1080 P de taşıyabilir o işlemci emin değilim ama yeterli yani...1000 TL de GTX 1060 için çok iyi bir rakam. :EDİT: İşlemciyi araştırdım gönül rahatlığı ile alabilirsin dostum

Rx570 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı