Sapphire HD 7970 6 GB'lık Model Çıkartıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mert

Megapat
Makaleler
9
Yabancı sitelerde gezinirken bir habere rastladım: Sapphire Takes GPU Bragging Rights With 6GB Radeon 7970 | Hardware Canucks

Sapphire, HD 7970 6 GB'lık model çıkartıyormuş. Vay bee 6 GB. Ohaaa ! .Ekran kartında bellek önemlidir diye savunanların bu kartı almaları çok önemli. Nede olsa ne kadar çok GB, o kadar iyi oyun değil mi ?

Şaka bir yana. Arkadaşlar GB sadece çoklu monitörde önemlidir. Siz şimdi 6 tane monitör takıp oynayacaksanız bu kartı alabilirsiniz. Geçen Counter Strike 1.6'da 9 yaşındaki bir çocuk mikrofondan aynen şunları dedi:

Babamın bilgisayarcı dükkanı var bana 2 GB ekran kartı hediye etti n'aber ?? Sizin gibi ekran kartım yok benim. 2 GB 2 !!!

Ona yorumum da şu oldu: Counter Strike çıktığında 256 MB ekran kartı bile yoktu.

Çocuk öyle kaldı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Vapor-X soğutma 6 ısı borusu, normal fabrika çıkışlı OC değerlerinin üstünde frekanslar... Zaten son Heaven Benchmark'ta geçti GTX 680 OC Limited Edition'ı...

ABD'de 1500 TL'den satışa sunulacakmış... Türkiye'de ise 2000 TL'yi bulur. 2013 Mart, veya nisan ayında piyasaya sunulacakmış.

Biz 7990'dan bahsediyoruz sevgili ehran. Okadarını bizde biliyoruz, GTX 690 2 adet GTX'680 den oluşuyor. 2 tane HD 7970'in GTX 690'ı geçemeyeceğini bizde biliyoruz.
tekir kardeşimiz benim yadığım mesaja cevap olarak yazdı gtx 690'ı geçecek diye, üsttekine değil bence. ;)

Aslında çoğu arkadaşımız ekran kartları konusunda hissi davranıyorlar.
Ekran kartlarında ilk kural, input interface (giriş arabirimi) band genişliği, olup yapım ve tasarımda bu band genişliğinin ne kadarını, ne şekilde kullanabildiğidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı