Sapphire HD7870 takınca sisteme görüntü gelmiyor

Cozeff

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selam, yeni ekran kartı aldım ama ekran kartının güç girişini takınca yani ekran kartını bilgisayara takınca bilgisayar açılıyor fakat ekran gelmiyor. Ekran kartı takılıyken anakartın kendi VGA girişine taktığımda bile ekran gelmiyor. Ekran kartı çalışıyor başka bilgisayarda sorun yok. Ekran kartını takınca fanları da dönüyor, be yaptım ne ettim yapamadım. Onboardda sorun yok çalışıyor ama ekran kartını takınca açılmıyor. BIOS sıfırladım ama yine olmadı.

Ekran kartı: Sapphire HD7870.

Anakart: ASUS P5G41C-M lx.

RAM: G.Skill 2X4.

PSU: Hadron 500W sıfır yeni aldım.

Aynı sorun bende de olmuştu, RAM'leri cıkartıp silgi ile uçlarını temizledim. Çok şey denedim olmamıştı, sonra sorunun anakarttan kaynakladıgını anladım. ASUS M5A97 r. 2.0 ekran kartımın BIOS regülatör entegresini ve pilini değiştirdim. Sorunu bu şekilde cözdüm resimde işaretlediğim yer benim anakartın sendede bu şekildeyse belki sorununu cözebilirsin. Ben parcayı bilgisayarcıdan aldım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210130_142144.jpg
    Screenshot_20210130_142144.jpg
    163,7 KB · Görüntüleme: 94
Aynı sorun bende de olmuştu, RAM'leri cıkartıp silgi ile uçlarını temizledim. Çok şey denedim olmamıştı, sonra sorunun anakarttan kaynakladıgını anladım. ASUS M5A97 r. 2.0 ekran kartımın BIOS regülatör entegresini ve pilini değiştirdim. Sorunu bu şekilde cözdüm resimde işaretlediğim yer benim anakartın sendede bu şekildeyse belki sorununu cözebilirsin. Ben parcayı bilgisayarcıdan aldım.

Hocam RAM'lerin uçlarını temizledim olmadı tek RAM düşürdüm olmadı, başka ekran kartı taktım çalıştı. Ama benim ekran kartım çalışmıyor sadece fanlar dönüyor. Ekran kartımı 2.el aldım aldığım kişi kullanıyordu sorun yoktu, hiçbir şey anlamadım. Aklıma tek gelen anakart ile ekran kartı uyuşmazlığı, ama öyle bir şey olur mu onu da bilmiyorum.

Hocam RAM'lerin uçlarını temizledim olmadı tek RAM düşürdüm olmadı, başka ekran kartı taktım çalıştı. Ama benim ekran kartım çalışmıyor sadece fanlar dönüyor. Ekran kartımı 2.el aldım aldığım kişi kullanıyordu sorun yoktu, hiçbir şey anlamadım. Aklıma tek gelen anakart ile ekran kartı uyuşmazlığı, ama öyle bir şey olur mu onu da bilmiyorum.

Sizin ana kartınız Intel serisini çalıştırır. Ama ekran kartınız AMD belki uyumsuzluk olabilir.

Sizin ana kartınız Intel serisini çalıştırır. Ama ekran kartınız AMD belki uyumsuzluk olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam bunun gibi birçok örneği var ekran kartı ile işlemci uyumluluğu adına.

Yeni konular

Geri
Yukarı