Çözüldü Sapphire Nitro+ 5700XT ekran kartı kapanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Casper.72

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar temmuz ayında PC topladım.
-AMD Ryzen 7 3800X.
-TUF Gaming X570 Wi-Fi.
-970 Samsung 500GB.
-Kasa markasını bulamadım.
-Ekran kartı olarak Nitro+ 5700XT.
Sistemi ilk kurduğumda bir sorun oluşmadı. Battelfield v oynarken bir kapandı. Yaklaşık 1 saat oynuyordum ben elektrikten sandım fakat daha sonra da bol bol kapanınca hava akışını kontrol ettim önde içeriye veren 4 fan arkada ve üste 3 fan var Cooler Master fanların markası. PSU'da 750W Cooler Master. Camı açık bir şekilde de çalıştırdığımda oyun oynarken Max 45 dk dayanınca incehesaba gönderdim. Sizce sorun bende mi yoksa garantide değişim yapılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim 😁

Servis ile görüşttüm ekran kartında bir sorun olmadığı için geri gönderecekler miş.
Çözüldü;
Sorun ekran kartı ya da RAM'de değil. İşlemcideymiş çok ısındığı için kapanıyordu. Sıvı soğutma aldım OC yaptım rahat ve serin çalışıyor.
RAM kaynaklı olabilir. RAM'leri test etmenizi öneririm. Diğer bir şey BIOS kaynaklı olabilir sürümüne bakın stabil mi değil mi?
Ramleri bios'ta hızlarını düzelttim ramlerim corsair 8×2gb onlarda bi sorun olduğunu düşünmüyorum. bipsuda asus sayfasından güncelledim. yani stabiller.
Kasanın fanları da duruyor yani değil mi?
evet hocam
evet hocam

evet hocam
corsair vengance rgb pro 16 gb
Anladığım kadarıyla ekran kartınız kaynaklı bir sorun. Kullandığınız driver sürümü nedir?
Yeni update ettim uygulaması üzerinden şuan hatırlayamıyorum.
Ramlere kaç volt güç geliyor? Bir de tam modelini yazar mısın?
Tam modeli 3600 mhz vengance rgb pro 16 gb. kaç volt geldiğini bilemiyorum şuan ekran kartım yok biosa giremiyorum.
Yani sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyorum çünkü ısınmadan kapanmıyordu. Batellfieldi Max 1 saat oynatıp kapanıyordu 2K'da oynuyordum. İndirdiğim stres testlerinde ise Max 70 74 derceyi görüyordu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı