Sapphire Nitro+ 5700XT SE sıcaklık değerleri ne olmalı?

Kasanızın önü mesh yapıda olduğundan yeterli fan varsa rahat hava alacaktır. Kartın çok sıcak çalışacağını düşünmüyorum.

Dostum bir de şey soracaktım biliyorsan ben arka egzoz fanını değiştireceğim de arkadaki fan kontrolcü ile hız ve renk kontrolu yapabilir miyim yeni fanla.
Kasanızın önü mesh yapıda olduğundan yeterli fan varsa rahat hava alacaktır. Kartın çok sıcak çalışacağını düşünmüyorum.

Dostum bir de şey soracaktım biliyorsan ben arka egzoz fanını değiştireceğim de arkadaki fan kontrolcü ile hız ve renk kontrolu yapabilir miyim yeni fanla.

Arkadaşlar Sapphire RX 5700 XT nitro+ ekran kartı fanları en fazla yüzde 45 hızla çalışıyor. Eğer masaüstüne sağ tıklayıp Radeon ayarlarini açarsanız ve orada yukarıdan performans kısmına gelirseniz, fan ayarları bölümünü görebilirsiniz. Manuel seçip fan hızını 65 lere çekip kaydederseniz, ekran kartı sicaklikiginiz 10 dereceye kadar duser. Tabi ses biraz artacaktır. Ben bu şekilde sıcaklığı 73 dereceden 65 derecelere düşürdüm.

Arkadaşlar Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ekran kartı fanları en fazla yüzde 45 hızla çalışıyor. Eğer masaüstüne sağ tıklayıp Radeon ayarlarini açarsanız ve orada yukarıdan performans kısmına gelirseniz, fan ayarları bölümünü görebilirsiniz. Manuel seçip fan hızını 65'lere çekip kaydederseniz, ekran kartı sicaklikiginiz 10 dereceye kadar duser. Tabi ses biraz artacaktır. Ben bu şekilde sıcaklığı 73 dereceden 65 derecelere düşürdüm.

Fana zarar verir mi artırmak yüzdeyi bende yapacağım hemen sorun değil ise.

Sorun olacağını sanmıyorum fanlar o devirde bile iyi soğutuyor. %60 seviyeleri yeterli olur diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı