Sapphire Nitro 6600 XT mi yoksa MSI Ventus 3060 mı?

Ercantv

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar hem oyun oynuyorum hem yayın açıyorum. Başlıkta belirttiğim iki kartta 0 olarak elimde var hangisini elimden çıkarayım?

Ryzen 5 5600X işlemci.
MSI B550 Tomahawk anakart.
Corsair Vengeance Pro 4100 MHz 16 GB RAM.
Corsair MP510 1 TB SSD
Arctic 240 mm sıvı soğutma.

6600 XT'yi tam kapasite besleyecek anakart ve işlemcin var bir de Nitro+ gibi üst kalite bir model. 3060'ın ölüsü bile ikinci elde fahiş fiyatlara alıcı buluyor onu elden çıkarmak daha iyi olur, hem de Ventus çok iyi bir model sayılmaz. 6600 XT bizzat kullanmak için daha güçlü ve kaliteli bir kart/model senin için.

Son düzenleme:
Nvidia candır, aldığım tüm AMD ekran kartları garanti süreleri bitmeden çöp oldu, RX 590 Nitro.., MSI 5600XT vs alayı çöp oldu. 1.5 senedir Nvidia kullanıyorum MSI'ın yağ gibi maaşallah. Bu benim kendi görüşüm ben 1 model altı olsun Nvidia olsun derim. Bu devirde ekran kartı almak kolay değil, çöp olursa uğraşıyoruz sonra.

6600 XT'yi tam kapasite besleyecek anakart ve işlemcin var bir de Nitro+ gibi üst kalite bir model. 3060'ın ölüsü bile ikinci elde fahiş fiyatlara alıcı buluyor onu elden çıkarmak daha iyi olur, hem de Ventus çok iyi bir model sayılmaz. 6600 XT bizzat kullanmak için daha güçlü ve kaliteli bir kart/model senin için.

Çok arada kaldım biri 8 GB biri 12 GB
Eskisi gibi değil kartlar bitleri de çok önemli değil. Ama aldığı puanlarda 3060 Ventus 1000 puan önde. Teşekkür ederim tekrardan.
NVIDIA candır, aldığım tüm AMD ekran kartları garanti süreleri bitmeden çöp oldu, RX 590 Nitro. MSI 5600XT vs alayı çöp oldu. 1.5 senedir NVIDIA kullanıyorum MSI'ın yağ gibi maaşallah. Bu benim kendi görüşüm ben 1 model altı olsun NVIDIA olsun derim. Bu devirde ekran kartı almak kolay değil, çöp olursa uğraşıyoruz sonra.

Ben devamlı Radeon serisi kullandım. Bir önceki karttım 1660 Ti mesela. Şu an BF 2042 oynuyorum ve yayın açıyorum. O zaman elimde 2 tane 3060 Ventus boşta😂

Çok arada kaldım biri 8 GB biri 12 GB
Eskisi gibi değil kartlar bitleri de çok önemli değil. Ama aldığı puanlarda 3060 Ventus 1000 puan önde. Teşekkür ederim tekrardan.

1000 puan? Kim vermiş fazladan 1000 puanı kamyoncular derneği mi? Ventus çift fanlılar arasında MSI'ın en dandik modelidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1000 puan? Kim vermiş fazladan 1000 puanı kamyoncular derneği mi? Ventus MSI'ın en dandik modelidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam 6600 XT mi diyorsunuz yani.

Hocam 6600 XT mi diyorsunuz yani.

Nitro+ A tier bir karttır, 6600 XT'nin performansı da 3060'dan daha iyi. RTX 3060 eğer Gaming X Trio, ROG Strix, Aorus gibi bir model olsa tercih senin derdim. Bu halde 3060'ı satmak daha iyi olur diyorum hem ikinci el piyasası NVIDIA olduğu için daha pahalı. Şimdiden okut gitsin daha güçlü kart da elinde kalsın.

Geri
Yukarı