Sapphire Nitro+ RX 5700 XT ısınma problemi

İ9Pro

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaz geldiğinden beri sıcaklık değerleri uçmuş durumda. Witcher 3'e gireli 5 dakika oldu ve sıcaklık değerini görüyorsunuz. Ne yapmam gerekiyor?
Dipnot: Kasamın markası Xigmatek Cockpit Mesh Panel

1589800755508.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de boşta 35 olan ekran kartım şu an boşta 45 derece. Dün en yüksek sıcaklığın görüldüğü bölgeye çok yakın oturuyorum. Kasanıza fan ekleyip, işlemciye de kaliteli bir soğutma alarak çözebilirsiniz ancak ciddi bir durum değil. Manuel fan ayarı ile ekran kartı sıcaklığını düşürebilirsiniz, işlemci için ise CPB açıksa kapatın.

Benim de boşta 35 olan ekran kartım şu an boşta 45 derece. Dün en yüksek sıcaklığın görüldüğü bölgeye çok yakın oturuyorum. Kasanıza fan ekleyip, işlemciye de kaliteli bir soğutma alarak çözebilirsiniz ancak ciddi bir durum değil. Manuel fan ayarı ile ekran kartı sıcaklığını düşürebilirsiniz, işlemci için ise CPB açıksa kapatın.
Fan ve işlemciye soğutma için ne önerirsiniz?
5700 XT için o değer normal daha düşmesini istiyorsan kasandaki havalandırmayı ayarlaman lazım.
İnternette araştırdım normal fakat kullandığım marka sırf soğutma bakımından çok iyi olan bir marka ben ondan dolayı şüphe etmeye başladım.

Fan ve işlemciye soğutma için ne önerirsiniz?
İşlemci soğutucu olarak linkteki:

Kendim de Ryzen 5 1600 AF ile kullanıyorum gayet memnunum, çok yüksek performanslı bir soğutucudur.

Kasa fanı olarak:

Kasa fanı olarak da bunu kullanıyorum, çok sessiz ve performanslı.

Ekran kartı için de manuel bir fan ayarı yaparak düşürebilirsiniz.

Sıcaklık normal. AMD, RX 5700 XT için 110 Dereceye kadar normal diyor.
Referans kartlar için söyleniyor diye biliyorum fakat ben bu kartı soğutması iyi diye aldım.
İşlemci soğutucu olarak linkteki:

Kendim de Ryzen 5 1600 AF ile kullanıyorum gayet memnunum, çok yüksek performanslı bir soğutucudur.

Kasa fanı olarak:

Kasa fanı olarak da bunu kullanıyorum, çok sessiz ve performanslı.

Ekran kartı için de manuel bir fan ayarı yaparak düşürebilirsiniz.
Manuel olarak MSI afterburnerdan nasıl ayarlayabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı