Sapphire Pulse 560 4G sistem yük altında ekran karıncalanması

turhann

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım da son üç haftadır resim gördüğünüz sorunu yaşıyorum. Bu sorunun belli başlı sebepleri yok fakat bilgisayar yük altındayken, aynı anda birden fazla işlemi yaparken, sanal makine açıkken video açmak gibi resimdeki gördüğünüz problemi yaşıyorum. Sorunun sistemimde olduğunu düşünüp format attım fakat bir işe yaramadı. Sorunun donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Emin olmak ve de çözüm önerisi almak istiyorum.

Sistemim:
AMD Ryzen 5 1500X.
8 GB 2400MHz RAM.
AMD Sapphire Pulse 560 4G.

Görüntü için HDMI bağlantısı kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 76a0f9e7-3c06-4e6f-b510-7eba21d57436.jpg
    76a0f9e7-3c06-4e6f-b510-7eba21d57436.jpg
    20,3 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızda arıza var, Reballing işlemi gerektirebilir. Tanıdığınız güvenilir bir bilgisayarcıda test edebilirsin. Bu şekilde kullanmanı önermiyorum, hala canlıyken öldürmeyelim kartı.

Hocam, farklı kablo ile de deneyin. Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp WHQL sürücüyü yükleyip deneyin. 20.9.1 olan WHQL sürücüyü tavsiye ederim.
Düzelmezse, UV yapıp deneyin.
Yine de olmazsa, donanımsal problem olabilir. Garantisi varsa gönderebilirsiniz.

Hocam, farklı kablo ile de deneyin. Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp WHQL sürücüyü yükleyip deneyin. 20.9.1 olan WHQL sürücüyü tavsiye ederim.
Yine de olmazsa, donanımsal problem olabilir. Garantisi varsa gönderebilirsiniz.

Dediğinizi yaptım fakat hemen test etme şansım yok her zaman olmuyor bu problem. Nadir de olsa bazen yanlış zaman da yapılan tek bir fare hareketi gibi, kart çöküveriyor.

Umarım Donanımsal bir problem değildir teşekkür ederim.
Ekran kartınızda arıza var, Reballing işlemi gerektirebilir. Tanıdığınız güvenilir bir bilgisayarcıda test edebilirsin. Bu şekilde kullanmanı önermiyorum, hala canlıyken öldürmeyelim kartı.

Bilgisayarcıya götürüp buradaki konu da tarif ettiğim şekilde tarif etsem problemi yardımcı olabilir mi? Bilgisayarcı tanıdığım yok fakat götüreceğim kişiyi elimden geldiğince dikkatli seçerim.

Ekran kartında arıza çıkarsa, servisine gönderin derim. Normal bilgisayarcılara gitmeyin derim.

Ekran kartında arıza çıkarsa, servisine gönderin derim. Normal bilgisayarcılara gitmeyin derim.

Kart 3 üncü yılında Vatan'dan aldım garantisi de faturası da şu an mevcut değil başka şansım yok:(

Dostum teşekkür ederim dediğini yaptım şu an 20.9.1 sürümünü kullanıyorum ve de halen o sorunla karşılaşmadım büyük ihtimalle çözdük problemi bu şekil de.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı