Sapphire Pulse Radeon RX 5700 XT ekran kartı alınır mı?

Yerine Gaming X modelini tercih etmek daha mantıklı olabilir.

Bence bu fiyata Gaming X daha mantıklı. Bildiğim kadarıyla sorunlu seriler Mech ve Evoke.

Hangi sistemi aldınız?

Epic

R5 3600.
750w coolermaster.
B450m a asus prime.
James donkey 1tb.
Sphire 5700xt.

Almışken iyi bir monitör almanızı tavsiye ederim. Freesync olmadan drop yaşıyorum. Monitörüm desteklemiyor. Viewsonic vx 2854 curved versiyonda denedim onda drop yemedim. Ama arkadaşın monitörüydü şuan monitör bakıyorum.

Gamepower kasa almayın. Hava almıyor.

Epic

R5 3600.
750w coolermaster.
B450m a asus prime.
James donkey 1tb.
Sphire 5700xt.

Almışken iyi bir monitör almanızı tavsiye ederim. Freesync olmadan drop yaşıyorum. Monitörüm desteklemiyor. Viewsonic vx 2854 curved versiyonda denedim onda drop yemedim. Ama arkadaşın monitörüydü şuan monitör bakıyorum.

Gamepower kasa almayın. Hava almıyor.
Aynı sistemdi benim de sadece Nitro + modeli seçip bir de kasada ufak bir değişiklik yaptım. Siz sanırım PSU ve Anakartta da değişiklik yapmışsınız?

James Donkey için herkes nötr yorumlar yaparken senin alman bu tabuyu bana yıktırdı😂 Ayrıca Anakart’ı neden değiştirdiniz? Ve tabii PSU?

Anakartı ben alırken M2 girişi olmayan bir versiyondu. M2 girişi olsun diye değiştirdim. Adreslenebilir RGB kasada var ama anakartta yok bilsem buna da dikkat ederdim.

PSU'yu almışken iyi alayım bi daha değiştirmekle uğraşmayayım diye değiştirdim. Olur da ileride işlemciyi ve ekran kartını aynı anda değiştirirsem sınırda kalmaktan korktum. Bir de bende SATA HDD'ler var. Bunları da bağlarsam onlara da güç bağlamak zorunda kalacağım.

Baz paket PSU ne veriyor bilmiyorum sürekli değişiyor.

RAMler 3200 olsun isterdim mesela ama o zaman en fazla 3000 vardı.

Anakartı ben alırken M2 girişi olmayan bir versiyondu. M2 girişi olsun diye değiştirdim. Adreslenebilir RGB kasada var ama anakartta yok bilsem buna da dikkat ederdim.

PSU'yu almışken iyi alayım bi daha değiştirmekle uğraşmayayım diye değiştirdim. Olur da ileride işlemciyi ve ekran kartını aynı anda değiştirirsem sınırda kalmaktan korktum. Bir de bende SATA HDD'ler var. Bunları da bağlarsam onlara da güç bağlamak zorunda kalacağım.

Baz paket PSU ne veriyor bilmiyorum sürekli değişiyor.

RAMler 3200 olsun isterdim mesela ama o zaman en fazla 3000 vardı.
Bütçem gereği maksimum 6.800-6.900 civarı bir sisteme talip olduğum için sadece Nitro+ ile özelleştirebildim. Şu an diyorum ki iyi ki bu sistemi iade etmişim, tekrar alacağım modelde yine Nitro+ olup hem PSU hem Anakart’ı değiştireceğim fakat bu sefer Sinerji tarafından alacağım. İncehesaptan iade etme sebebim 1 hafta sonrasına kargolaması...

Bütçem gereği maksimum 6.800-6.900 civarı bir sisteme talip olduğum için sadece Nitro+ ile özelleştirebildim. Şu an diyorum ki iyi ki bu sistemi iade etmişim, tekrar alacağım modelde yine Nitro+ olup hem PSU hem Anakart’ı değiştireceğim fakat bu sefer Sinerji tarafından alacağım. İncehesaptan iade etme sebebim 1 hafta sonrasına kargolaması...

Öncelikle hayırlı olmasını dilerim.😊 Benim saphire sıkıntılı çıktı. Değiştirdiler. Düzeldi.
Bilgisayarcıya sorduğumda ilk önce PSU'ya bakıyor. Beslemez bunu diyebilmek için. 750w duyunca bir şey diyemiyor.

AMD kendi sitesinde 5700'ler için 750 w önermiş diye duydum. 5700 XT'ler için önerileni bilmiyorum.

Şimdiki aklım olsa ben de Nitroyu alırdım değişim süreci 1 ay sürdü. 1 ayda kenara fiyat farkını biriktirirdim.

PSU'yu yabancı(ingilizce) sitelerden hesaplayın: Bequiet, MSİ.

Öncelikle hayırlı olmasını dilerim.😊 Benim saphire sıkıntılı çıktı. Değiştirdiler. Düzeldi.
Bilgisayarcıya sorduğumda ilk önce PSU'ya bakıyor. Beslemez bunu diyebilmek için. 750w duyunca bir şey diyemiyor.

AMD kendi sitesinde 5700'ler için 750 w önermiş diye duydum. 5700 XT'ler için önerileni bilmiyorum.

Şimdiki aklım olsa ben de Nitroyu alırdım değişim süreci 1 ay sürdü. 1 ayda kenara fiyat farkını biriktirirdim.

PSU'yu yabancı(ingilizce) sitelerden hesaplayın: Bequiet, MSİ.
Maalesef elektronik tamamen şans işi... Fakat ekran kartının problemli çıkması çok üzücü onca heves ile sistemi topla, sorunlu olsun😕 PSU kesinlikle değiştireceğim, önerin ve fikrin için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı